آتش سوزی مراتع شاهرود سال جاری سه میلیارد ریال خسارت داشت

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: سال جاری چهار مورد حریق در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان رخ داد که سه میلیارد و 194 میلیون ریال خسارت در پی داشت.

آتش سوزی مراتع شاهرود سال جاری سه میلیارد ریال خسارت داشت

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از سمنان، محمدرضا کشاورزیان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: چهار مورد حریق در مراتع شهرستان شاهرود طی 6 ماهه نخست سال جاری به وقوع پیوست که در پی آن چهار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان در آتش سوخت.

او با بیان اینکه این مقدار نسبت به پارسال از لحاظ تعداد حریق و مساحت کاهش چشمگیری داشت، ابراز داشت: نقش آموزش، ترویج و برگزاری کلاس های آموزشی در مورد حریق باعث کاهش وقوع آتش سوزی در این عرصه ها شد.

به گفته کشاورزیان، تجهیز روستا های حاشیه جنگل به پایگاه اطفای حریق مردمی و برخورداری آن ها از امکانات اولیه در شهر مجن و روستا های ابر و چهارباغ این حوادث را کاهش داده است.

او آمادگی24 ساعته نیرو های منابع طبیعی و انجام گشت های مستمر حتی در روز های تعطیل در حوزه زیر نظر حفاظت منابع طبیعی این شهرستان را از دیگر عوامل موثر در کاهش حریق های منطقه برشمرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: از ابتدای سال 1400 تا به امروز بیش از50 ساعت کلاس آموزشی با هدف ارتقای دانش و آگاهی برای بیش از 200 نفر از دوستداران طبیعت برگزار گردید و برای 300 نفر کارت همیار طبیعت صادر شد.

وسعت مراتع و عرصه های بیابانی شهرستان شاهرود به ترتیب حدود یک میلیون و 750 هزار هکتار و 2 میلیون 300 هزار هکتار است.

از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.

انتهای پیغام / ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1887

به "آتش سوزی مراتع شاهرود سال جاری سه میلیارد ریال خسارت داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی مراتع شاهرود سال جاری سه میلیارد ریال خسارت داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید