آگهی های سبز در بازار مسکن

به گزارش مجله زیبایی زندگی، عمده واحد های زیر قیمت در بازار مسکن آبان ماه به واحدهایی با عمر بنای بیش از 10 سال و آپارتمان های بیش از 15 سال که امکان دریافت تسهیلات صندوق یکم مسکن برای آنها وجود ندارد، اختصاص یافته و در گروه سنی واحدهای کمتر از 10 سال یافتن آپارتمان با بهای پیشنهادی پایین تر از قیمت معاملات اخیر هر منطقه، بسیار سخت است.

آگهی های سبز در بازار مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

یکی از موتورهای جست وجوی معتبر ملکی براساس تحلیل قیمت آخرین معاملات مسکن در هر منطقه و میانگین دریافت از قیمت های قطعی آپارتمان، واحد های عرضه شده در سامانه مجازی بازاریابی ملک را دسته بندی می نماید؛ به این ترتیب که آگهی های سبز به واحدهایی که کمتر از قیمت مورد انتظار منطقه قیمت گذاری شده است اختصاص دارد و درمقابل آگهی هایی که قیمت پیشنهادی آنها بالاتر از قیمت قطعی عرف منطقه باشد، با رنگ قرمز نمایش داده می گردد.

آنالیز آگهی های عرضه شده در این سامانه که هم اکنون شامل بیش از 180 هزار آپارتمان می گردد، حاکی است که کانون واحد های زیر قیمت در بازار مسکن کنونی بر اساس عمربنا تعریف شده است به نحوی که بیش از 80 درصد این آگهی ها مربوط به آپارتمان های با عمربنای بیش از 10 سال است.

به این ترتیب درحالی که تجربه دو سال اخیر نشان داده حتی در شرایط پیش رونق نیز همیشه آگهی زیر قیمت در مناطق مختلف حتی در گروه تازه سازها قابل جست وجو بوده است، اکنون واحد های زیرقیمت با عمربنای زیر 10 سال بسیار کمیاب شده و تعداد آنها به صفر متمایل شده است .

از طرفی در بازار کنونی مسکن فایل های قرمز (با قیمت پیشنهادی بالاتر از عرف منطقه) نیز وجود دارد، اما تعداد آنها زیاد نیست.

در عوض عمده قیمت های پیشنهادی فروش آپارتمان هم اکنون در محدوده مورد انتظار براساس آخرین معاملات صورت گرفته در هر منطقه واقع شده است.

مجموعه داده های یاد شده این پیغام را می رساند که هم اکنون فروشنده های مسکن روی قیمت های پیشنهادی خود به اصطلاح سفت تر شده اند و حاضر به عرضه زیر قیمت برای فروش نیستند.

آنها امیدوارند که در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند ملک خود را به قیمت بفروشند و دلیلی برای کاهش قیمت پیشنهادی نمی بینند.

خریداران نیز ناگزیرند گزینه خود را از میان واحدهای به قیمت در هر منطقه انتخاب، مگر اینکه بخواهند زمان زیادی را به جست وجو برای یافتن آپارتمان زیرقیمت صرف نمایند.

البته در همین بازار نیز واحدهای زیرقیمت با عمربنای کمتر از 10 سال ملاحظه می گردد. اما این واحدها متعلق به فروشنده های پول لازم که از سود بیشتر می گذرند تا ملک را زودتر به پول تبدیل نمایند، نیست؛ بلکه اغلب به دلیل قرار دریافت در یک گذرگاه خاص که به سبب ویژگی هایی همچون عرض کم یا بافت قدیمی، زیر قیمت دیگر واحدهای واقع در آن محله آگهی شده است یا آپارتمان هایی که مشکل نقشه یا سند اوقافی و قولنامه ای دارند، حتی در صورت نوساز بودن با قیمت پیشنهادی سبز در بازار عرضه می شوند/دنیای اقتصاد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 690

به "آگهی های سبز در بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگهی های سبز در بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید