آیا واکسن کرونا برای بیماران قلبی خطرناک است؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، واکسیناسیون کووید 19در حال افزایش است و انتظار می رود که در تابستان گسترش یابد. این مسئله باعث می گردد واکسن در دسترس افراد بیشتری قرار داده گردد ، از جمله بیماران قلبی که در صورت ابتلا به ویروس کرونا در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

آیا واکسن کرونا برای بیماران قلبی خطرناک است؟

به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز، در اینجا بعضی اقدامات برای افراد با سابقه بیماری قلبی که درباره واکسن کووید 19 باید بدانند آورده شده است.

1. آیا من واقعاً احتیاج به واکسیناسیون دارم؟

موارد بسیار کمی وجود دارد که فرد به دلیل شرایط زمینه ای بهداشتی نباید واکسن کووید 19را دریافت کند. افراد مبتلا به نارسایی قلبی ، فشار خون بالا ، بیماری عروق کرونر یا کاردیومیوپاتی در معرض خطر ابتلا شدید به بیماری کووید 19 بستری شدن در بیمارستان و مرگ بر اثر بیماری هستند.

تنها راه جلوگیری عدم ابتلا به کووید 19 است و بهترین روش دریافت واکسن است.

2. من شنیده ام که افراد پس از واکسیناسیون هنوز می توانند به بیماری کووید 19 مبتلا شوند. آیا واکسن ها واقعاً کار می نمایند؟

هیچ یک از واکسن ها 100 درصد موثر نیستند وچنین عفونت هایی نیزبسیار نادر هستند.

واکسن های کووید 19 در جلوگیری از بیماری های جدی و مرگ ناشی از بیماری بسیار خوب هستند.این واکسن ها به بدن شما می آموزند که با جلوگیری از بیماری های جدی ، سریعتر و موثرتر با ویروس مبارزه کنید. واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد از ایجاد موج دوم ویروس جلوگیری می نماید و از افرادی که به دلایل پزشکی نمی توانند واکسن بزنند از ابتلا به این بیماری محافظت می نماید. واکسن های دو دوزه نیز در جلوگیری از عفونت و در نتیجه انتقال ویروس کاملاً مناسب هستند.

واکسن های دو دوز فایزر بیون تک و مدرنا 90 درصد در جلوگیری از کووید 19موثر هستند . به نظر می رسد واکسن ها در جلوگیری از شیوع ویروس در افراد بسیار موثر هستند.

امااز آنجا که ویروس هنوز در جامعه ما بیداد می نماید ، از کسانی که کاملا واکسینه شده اند می خواهیم ماسک بزنند تا از گسترش کووید 19جلوگیری نمایند در حالی که منتظر واکسیناسیون همگانی هستیم.

3. آیا من در معرض خطر عوارض واکسن هستم؟

افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی زمینه ای در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عوارض جانبی واکسن هستند ، که معمولاً شامل خستگی موقت ، سردرد ، دردهای عضلانی ، لرز ، تب و حالت تهوع است. اینها علائم رایجی است که نشان می دهد بدن شما در حال ایجاد ایمنی است ، اما در همه ظاهر نمی گردد.اگر یکی از واکسن های دو دوز را دریافت نموده اید ، بدانید که پس از تزریق دوم ممکن است احساس بدتری داشته باشیدو علتش این است که بدن شما قبلاً یک واکنش ایمنی نسبی به ویروس پس از اولین تزریق پیدا نموده است، به همین دلیل افرادی که قبلاً به کوویید 19 مبتلا شده اند هم ممکن است دو روز پس از واکسیناسیون احساس بیماری نمایند. .هیچ یک از واکسنهایی که تجویز می شوند واکسن زنده نیستند ، هیچ یک در واقع افراد مبتلا به ویروس SARS-CoV-2 را آلوده نمی نماید. ویروس کاملی در واکسن وجود ندارد ، بلکه پروتئین هایی هستند که سیستم ایمنی بدن شما راآموزش را می دهند تا کووید 19 را تشخیص داده و با آن مقابله کند ، بنابراین نمی توانید به وسیله واکسن به این بیماری آلوده شوید.

بعضی از مردم نگران علائم بعد از تزریق هستند چون دوست ندارند بیمار شوند.

واکنش های آلرژیک به واکسن های کووید 19 بسیار نادر و به راحتی قابل درمان است. واکنش های آلرژیک به بعضی از اجزای واکسن مربوط می گردد و هیچ ارتباطی با خود پروتئین های ویروسی ندارد.

اگر واکنشی رخ دهد ، معمولاً در افرادی است که نسبت به واکسن های دیگر واکنش آلرژیک نشان داده اند یا افرادی که مستعد واکنش های آلرژیک هستند.

4- آیا واکسن های کووید 19 برای افرادی که بیماری قلبی دارند رایگان است؟

واکسن کووید 19برای هر کسی بدون در نظر دریافت شرایط بیماری، مهاجرت یا بیمه درمانی کاملاً رایگان است. یک ارائه دهنده واکسن نمی تواند از شما بابت هزینه های مدیریتی پول دریافت کند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1719

به "آیا واکسن کرونا برای بیماران قلبی خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا واکسن کرونا برای بیماران قلبی خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید