ادعاهای بی اساس سفیر آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ایرنا نوشت:سفیر آمریکا که گویا از سفر وزیر امور خارجه ایران به بغداد و پذیرایی گرم مقامات عراقی از او به خشم آمده در گفت وگو با یک رسانه سعودی اتهامات بی اساسی را به ایران و گروههای مقاومت نسبت داد.

ادعاهای بی اساس سفیر آمریکا علیه ایران

متیو تولر سفیر آمریکا در بغداد، امروز (سه شنبه) در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه مدعی شد که منافع واشنگتن در عراق با سلاح های ساخت ایران هدف قرار می گیرد.

تولر که کشورش متهم ردیف اول و پشت پرده حملات به پایگاه های نظامی است ، ادعا کرد که آمریکا در مقابل ایران تا زمان تغییر رفتار تهران می ایستد.

سفیر آمریکا با استفاده از واژه شبه نظامی برای گروههای مقاومت عراقی ادعا کرد که فعالیت آنها اقتدار دولت عراق را تضعیف می نماید.

این ادعا در حالی است که نیروهای مقاومت عراقی نقش بسیار مهمی در نابودی گروههای تروریستی به ویژه داعش در عراق داشتند ، گروههای که به اذعان خود مقامات آمریکایی توسط واشنگتن ساخته و پرداخته شده بودند.

مقام آمریکایی درباره حضور غیر قانونی نظامیان این کشور در عراق هم ادعا کرد که حضور ما در عراق به درخواست دولت عراق است و قصدی برای افزایش نیروهای آمریکایی در عراق وجود ندارد.

سفیر آمریکا همچنین گفت که سفارت آمریکا در عراق بسته نخواهد شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1669

به "ادعاهای بی اساس سفیر آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای بی اساس سفیر آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید