ادعای تازه منامه: ایران به بحرین سلاح و مواد منفجره ارسال نموده است!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، فارس نوشت:خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین مدعی انتقال سلاح و مواد منفجره از ایران به بحرین شد.

ادعای تازه منامه: ایران به بحرین سلاح و مواد منفجره ارسال نموده است!

آل خلیفه مدعی کشف و ضبط این سلاح ها شد و گفت: این (سلاح و مواد منفجره) برای نابودی نصف منامه پایتخت بحرین کافی بود، مهم این است که ایران پیغام درست یعنی همان پیغام صلح و حسن همجواری بدهد و اگر این پیغام را از تهران دریافت نکنیم، در آن صورت ایران مسئول است.

وی در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الأوسط، امضای قریب الوقوع توافقنامه بین دولت مستعفی یمن و جنوب این کشور را جهشی بزرگ در رابطه با ثبات یمن و آینده آن به خصوص پس از نشست های مهم در جده توصیف کرد و مدعی شد که قطر در برابر حل وفصل بحرین یمن کارشکنی می نماید که از مواضع رسانه ای آن در شبکه الجزیره معین است.

او مدعی شد که نقش قطر در یمن همیشه باخت بوده و هرگز پیروز نخواهد شد زیرا ملت یمن در نهایت بر قطر و مداخله ایران پیروز خواهد شد.

آل خلیفه در ادامه ادعا کرد که قطر در امور داخلی بسیاری از کشورها اعم از یمن، لیبی، کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق کارشکنی می نماید.

وزیر خارجه بحرین همچنین سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عربستان و امارات را مهم خواند.

وی مداخله ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرد و خواهان احترام به حاکمیت و خاک سوریه شد و گفت: بازگشت سوریه به اتحادیه به خود سوریه و اتحادیه عرب بستگی دارد.

آل خلیفه همچنین اشاره نمود که فعالیت های دیپلماتیک بحرین در سوریه در این چند سال قطع نشده است و سفارت بحرین در دمشق باز بود اما دیپلمات ها در آن حضور نداشتند و تنها کارکنان محلی بودند اما در حال حاضر منامه کاردار خود را به سوریه اعزام نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 480

به "ادعای تازه منامه: ایران به بحرین سلاح و مواد منفجره ارسال نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای تازه منامه: ایران به بحرین سلاح و مواد منفجره ارسال نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید