اشتغال و کارفرمایانی که حق بیمه نمی پردازند!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: کارفرمایانی که جامعه هدف بهزیستی را به کار می گمارند، تا 5 سال حق بیمه سهم کارفرما پرداخت نمی نمایند.

اشتغال و کارفرمایانی که حق بیمه نمی پردازند!

محمد محمدی قیداری در گفت وگو با مجله زیبایی زندگی، با اشاره به ایجاد مشوق های حمایتی برای کارفرمایان به منظور به کارگیری جامعه هدف بهزیستی، اظهار کرد: کارفرمایان در ازای به کارگیری یک نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی، 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی دریافت می نمایند. میزان تسهیلات خوداشتغالی که تا سال گذشته به هر معلول متقاضی پرداخت می شد نیز حدود 200 میلیون ریال بود که این اعتبار در حال حاضر به 500 میلیون ریال افزایش یافته است.

این مسئول، تعداد مددجویان کارجوی پشت نوبتی را 2500 نفر بیان کرد و ادامه داد: اعتبار تسهیلات بانکی از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه امسال، 168 میلیارد ریال است که بر اساس ضوابط، به مددجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت می گردد؛ در واقع این وام به همه اقشار جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی از جمله بانوان آسیب دیده، گروه های معلول جسمی و ... تعلق می گیرد. البته افراد قبل از درخواست وام باید آماده سازی شغلی داشته باشند و حتما در دوره های آموزش کسب و کار سازمان فنی و حرفه ای شرکت نموده باشند.

وی توضیح داد: سال گذشته به منظور صیانت و پایداری اشتغال های ایجاد شده، 6 میلیارد و 400 میلیون ریال حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت شده است. هم چنین طی چهار ماهه نخست امسال، 236 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی صاحب شغل شدند و نزدیک به 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تحت عنوان حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 331

به "اشتغال و کارفرمایانی که حق بیمه نمی پردازند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال و کارفرمایانی که حق بیمه نمی پردازند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید