افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر

به گزارش مجله زیبایی زندگی، آمار های تجمیعی دولت ها در اقصی نقاط جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان اینک از مرز 30 هزار نفر گذشته است.

افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر

به گزارش گروه سیاسی مجله زیبایی زندگی، آمار های تجمیعی پایگاه آماری Worldometers که با استناد به گزارش های رسمی دولت ها تنظیم شده، حاکی از این است که حوالی ساعت 10:50 شنبه شب به وقت تهران شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.

بر اساس آمار های رسمی، ایتالیا بیشترین شمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا را در بین همه کشور های جهان داشته است. آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا شنبه شب تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور را 10023 نفر گفت که این رقم در مقایسه با روز گذشته 889 نفر افزایش نشان می دهد.

بعد از ایتالیا، یک کشور اروپایی دیگر یعنی اسپانیا از لحاظ شمار قربانیان ویروس کرونا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است. تا به امروز بیش از 5800 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) جان خود را از دست داده اند.

چین که همچنان در رسانه های غربی به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا شناخته می شود، تا به امروز 3295 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسانده و از این لحاظ در رتبه سوم جهان واقع شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان نیز بر اساس آمار های رسمی اعلام شده از سوی دولت ها، حدود 650 هزار نفر برآورد می شود که در این میان آمریکا با ثبت 116 هزار مورد ابتلا به کرونا، تنها کشوری است که شمار مبتلایان به کرونا در آن به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 926

به "افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان به بیش از 30 هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید