افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، در حالی که دولت افغانستان در آستانه مذاکرات بین الافغانی قرار گرفته است، مقامات پاکستانی در ایالت سند فشارها برای اخراج اجباری پناهندگان افغان را افزایش داده اند.

افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دولت ایالت سند از اسلام آباد خواست تا هماهنگی های نهایی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان از این ایالت را انجام دهد.

محمد اسماعلی راهو وزیر ایالتی کشاورزی در سند که از وزاری حزب مردم است از حزب تحریک انصاف دولت حاکم پاکستان خواست تا اقدامات فوری را برای اخراج این پناهندگان انجام دهد اما دلیل مشخصی را برای این درخواستش عنوان نکرد.

وی ضمن متهم کردن پناهندگان افغان به عنوان منبع خشونت و جنایت با توهین به اتباع افغانستانی گفت که ایالت سند یتیم خانه نیست.

به گزارش داون نیوز دولت فدرال پاکستان تصمیم گرفته تا زمان اقامت پناهندگان افغان ثبت شده در این کشور را تا ژوئن 2020 تمدید کند.

این مقام پاکستانی بدون اعلام دلیلی برای درخواست تازه اش با وارد کردن اتهاماتی جدی علیه پناهندگان افغان مدعی شد: اکثریت مهاجرین مشغول فعالیت های جنایتکارانه هستند، آن ها باید به کشورشان بازگردانده شوند، مهاجرین غیرقانونی دلیل اصلی ناآرامی و بیکاری در کراچی هستند.

وی از اسلام آباد نیز خواست تا مدت اقامت پناهندگان افغان را تمدید نکند و آن ها را به کشورشان اخراج کند.

مقامات پاکستانی در حالی فشارها برای اخراج اجباری پناهجویان افغان را تشدید نموده که پاکستان پیش از این نیز با همکاری سازمان ملل بطور غیرقانونی و دسته جمعی بیش از 600 هزار پناهجوی افغان را از این کشور اخراج کرد.

سازمان عفو بین الملل نیز می گوید که دولت پاکستان اغلب از حضور پناهجویان افغان به عنوان اهرم فشار و ابراز سیاسی برای منازعات با دولت افغانستان استفاده می نماید.

عمران خان نخست وزیر پاکستان دو سال پیش اعلام نموده بود که به پناهجویان افغان قانونی پس از چند دهه زندگی در شرایط نامشخص در نهایت شهروندی داده می گردد اما تا به امروز اقدامی برای تحقق این وعده عملی نشده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1136

به "افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید