افشای جنایت های خطرناک عربستان در المهره یمن

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سازمان دیده بان حقوق بشر از برخی اقدامات جنایتکارانه عربستان و سرکوبگری های آن در استان المهره یمن پرده برداشت.

افشای جنایت های خطرناک عربستان در المهره یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله زیبایی زندگی به نقل از المیادین سازمان دیده بان حقوق بشر گزارش داد که نیروهای ائتلاف متجاوز و نیز مزدوران سعودی٬ تجاوزات خطرناکی علیه یمنی ها در استان المهره مرتکب می شوند که شکنجه و ربودن یمنی ها و انتقال غیرقانونی آنها به عربستان٬ از جمله این جنایت هاست.

دیده بان حقوق بشر اظهار داشت که نیروهای نظامی عربستان و مزدوران سعودی در یمن٬ مردم استان المهره را که به حضور سعودی ها در این استان اعتراض دارند٬ بازداشت می کنند.

سازمان مذکور اضافه کرد که این نیروها٬ یمنی ها را شکنجه کرده و می ربایند و تا به امروز حداقل 5 نفر از آنها را به شکل غیرقانونی به عربستان منتقل کرده اند.

به همین دلیل 4 تن از مسئولان دولت مستعفی یمن و بازداشت شدگان و فعالان سابق یمنی به سازمان دیده بان حقوق بشر گفتند که افسران و مزدوران سعودی٬ یک بازداشتگاه غیر رسمی را در فرودگاه الغیضه در استان المهره مدیریت می کنند.

همچنین سندی با مهر دفتر عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در آوریل 2019 که سازمان دیده بان حقوق بشر آن را مورد بررسی قرار داده نشان می دهد که شخصی در این استان توسط سرویس اطلاعات داخلی یمن بازداشت شده بود.

همچنین چهار تن از بازداشت شدگان سابق اظهار داشتند که افسران سعودی در جریان بازداشت و بازپرسی از آنها در تأسیسات فرودگاه الغیضه حضور داشتند و سه تن از این افسران آنها را شکنجه و مجبورشان کردند تا تعهدنامه ای مبنی بر عدم اعتراض به حضور سعودی ها و هم پیمانان آنها در المهره و نیز قطع همکاری با دشمنان سعودی امضا کنند.

دیده بان حقوق بشر تأکید کرد که شکنجه و ربودن افراد و بازداشت آنها بدون ارائه اطلاعات از شرایط و مکان آنها کاملاً ممنوع و غیرقانونی بوده و عربستان باید به قوانین بین المللی حقوق بشر پایبند باشد.

در سپتامبر 2019 شارل گاراوی عضو تیم سازمان ملل درباره تجاوزات سعودی در یمن گفت که ائتلاف متجاوز عربستان از همکاری با این تیم خودداری می کند.

وی همچنین شرح داد که تیم کارشناسان سازمان ملل٬ دولت مستعفی یمن و امارات و عربستان را مسئول جنایت های غیرانسانی در یمن می داند و همچنین در گزارش این تیم نام چند تن از جنایتکاران جنگ یمن آمده بود که نام محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در صدر بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 922

به "افشای جنایت های خطرناک عربستان در المهره یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جنایت های خطرناک عربستان در المهره یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید