اقساط کارت اعتباری 7 میلیونی چند؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تهران (پانا) - بانک مرکزی پنج بانک را مکلف کرده است تا کارت اعتباری هفت میلیونی (کارت رفاهی) برای متقاضیان صادر کنند که سود تسهیلات این کارت 18 درصد است.

اقساط کارت اعتباری 7 میلیونی چند؟

به گزارش ایسنا، به تازگی بانک مرکزی شیوه نامه صدور کارت رفاهی را به پنج بانک ملت، ملی، تجارت، صادرات و رفاه کارگران ابلاغ کرده است که طبق آن هر یک از این بانک ها باید تا سقف 200 هزار فقره کارت رفاهی صادر کنند و طبق اعلام مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی تا به امروز بانک ملی به طور مقدماتی صدور کارت هفت میلیونی رفاهی را آغاز کرده است و حداکثر تا دو هفته آینده سایر بانک های عامل هم این امکان را خواهند داشت که کارت های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

تمامی اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تا به امروز هیچ میزان از سهام خود را نفروخته اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه های نقدی یا معیشتی را دریافت می کنند، می توانند تا سقف هفت میلیون تومان کارت رفاهی دریافت کنند.

در این بین، 60 درصد ارزش روز سهام عدالت (بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام های پرداخت شده قبلی، می تواند به نام وثیقه های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

نرخ سود تسهیلات کارت رفاهی 18 درصد و مهلت بازپرداخت آن هم 18 ماهه است که با احتساب سود 1 میلیون و 200 هزار تومان بر مبلغ هفت میلیونی کارت رفاهی هر یک از دریافت کنندگان این کارت باید ماهانه تقریبا 458 هزار تومان بپردازند.

البته، طبق اعلام بانک مرکزی در آینده نزدیک به جز پنج بانک ذکر شده سایر بانک ها هم به صدور کارت رفاهی اقدام خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1772

به "اقساط کارت اعتباری 7 میلیونی چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقساط کارت اعتباری 7 میلیونی چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید