انتقاد سرمربی سابق امیدها از انتخاب و برکناری کرانچار، قاسمپور: دروغ می گوییم و ماله می کشیم

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سرمربی سابق تیم ملی امید معتقد است انتخاب کرانچار از روی نخست عقلانی و مبتنی بر تفکر جمعی نبود و فدراسیون فوتبال بدون کارشناسی او را انتخاب نموده است.

انتقاد سرمربی سابق امیدها از انتخاب و برکناری کرانچار، قاسمپور: دروغ می گوییم و ماله می کشیم

ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با مجله زیبایی زندگی، با انتقاد از عملکرد فدراسیون فوتبال در عقد و فسخ قرارداد زلاتکو کرانچار بعد از یک سال مربیگری در تیم ملی امید، گفت: به شخصه موافق انتخاب کرانچار نبودم چون او در مدتی که در سپاهان کار کرد، علی رغم امکانات و هزینه هایی که صورت گرفت، خوب کار نکرد. از طرفی او سوابقی هم در تیم های پایه نداشت. در مجموع انتخاب او عقلانی و مبتنی بر تفکر جمعی نبود. این انتخاب طبق انتخاب های گذشته فدراسیون فوتبال که تحت فشار و کمبود زمان بوده، بدون برنامه ریزی و کارشناسی انجام گرفت.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد نه چندان خوب فدراسیون فوتبال ادامه داد: فدراسیون فوتبال نه تنها در این مسائل بلکه به سایر موارد هم توجه نمی کند. اگر به گذشته نگاه کنیم، انتخاب ها در تیم ملی سفارشی و با واسطه بوده یا کسی را انتخاب کردند که تحلیلی به دنبال آن نبوده است. در چند سال گذشته هیچکدام از این انتخاب ها اصولی نبوده است. انتخاب کرانچار هم همین طور بود. بعد از رفتن کی روش، تیم ملی بزرگسالان هم با این مشکل روبرو است.

وی درباره اینکه فدراسیون از نبود منابع ارزی یاد نموده ولی با صراحت این موضوع را تأیید نمی کند و به نظر می رسد نبود منابع ارزی موجب تعویق افتادن انتخاب سرمربی تیم ملی شده است، گفت: همه می دانیم پول نداریم. در خیلی از مسائل صادق نیستیم. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و سایر ارگان ها پول ندارند. همواره می خواهند کاری نمایند که فراتر از توان است تا دهن مردم را ببندند که در نتیجه وضعیت بدتر می گردد. روی مسئولان زیاد است و سنگ پای قزوین شده است. فقط دروغ می گوئیم، با دروغ ماله می کشیم و ظاهر قضیه را زیبا جلوه می دهیم.

او درباره شائبه مربیگری یحیی گل محمدی و جواد نکونام در تیم ملی امید اظهار کرد: این دو، بازیکنان بزرگ تیم ملی بودند. از نظر فنی و اخلاقی قابل احترام هستند. نکونام بازیکن خودم در پاس بود. با این حال مدت زمان مربیگری هر دو مربی در لیگ برتر هم بسیار کم است. مربیگری ابعاد و زوایا دارد که با بازی کردن در بالاترین سطح فوتبال به آن نمی رسید. با تجربیات زیاد و با موفقیت های متعدد به آن می رسید. اگر غیر از این بود، مارادونا بهترین مربی دنیا شده بود.

قاسم پور تاکید نمود: شادمان می گردد چنین افرادی را برای رده های پایه انتخاب نمایند. به این دلیل که بازیکنان شاخصی بودند و از نظر اخلاقی مورد تأیید هستند ولی باید مطمئن باشند که از آن ها حمایت می گردد که من مطمئنم این اتفاق نمی افتد.

سرمربی سابق تیم ملی امید گفت: در گذشته کسانی را گذاشتند که حتی بازیکن نبودند. به طور واسطه ای انتخاب شدند چون فلان وزیر و عضو شورای شهر پشت آن مربی بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 186

به "انتقاد سرمربی سابق امیدها از انتخاب و برکناری کرانچار، قاسمپور: دروغ می گوییم و ماله می کشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سرمربی سابق امیدها از انتخاب و برکناری کرانچار، قاسمپور: دروغ می گوییم و ماله می کشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید