انفجار مین باعث قطع دست نوجوان 12 ساله شد ، دستی که جا ماند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، انفجار مین به جا مانده از جنگ تحمیلی، مچ دست پسر عشایر را قطع کرد. هنگامی که بالگرد اورژانس برای انتقال پسر مجروح به پرواز درآمد، آن هم دچار سانحه شد و سقوط کرد.

انفجار مین باعث قطع دست نوجوان 12 ساله شد ، دستی که جا ماند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، بیش از سه دهه از جنگ تحمیلی می گذرد،اما هنوز انفجار مین در مناطق جنگی در شهرهای غربی و جنوبی کشورمان قربانی می گیرد. یکی از قربانیان مین، پسری 12 ساله عشایری به نام محمدامین است، که هفته گذشته مچ دست راستش قطع شده و چشم انتظار آن است تا مچ دست قطع شده اش پیدا شود و عمل پیوند انجام شود، البته با گذشت چندین روز از حادثه، این امید در حال رنگ باختن است.

پدر محمدامین می گوید: همراه همسر، دختر و سه پسرم در دشت عباس، از توابع بخش موسیان شهرستان دهلران استان ایلام زندگی می کنیم. از عشایر هستیم و پیشه مان چوپانی است. محمدامین که کلاس سوم ابتدایی است، اولین فرزندم است. ساعت 10 صبح شنبه بیست و پنجم بهمن امسال، او چند بره را برای چرا به دامنه کوه در 200 متری خانه مان برد. ساعتی بعد، پسر دیگرم سراغ محمدامین رفت که سراسیمه و گریان به خانه بازگشت. می گفت برادرش زخمی شده است. دنبالش رفتم و دیدم محمدامین به خاطر انفجار مین دستش قطع شده و پاهایش هم آسیب دیده بود. با اورژانس تماس گرفته و موقعیت محل حادثه را گفتم و قرار شد به خاطر شرایط پسرم بالگرد اعزام شود، اما هرچه منتظر شدیم، خبری نشد تا این که تلفنی خبر دادند بالگرد اورژانس با پنج خدمه و کادر درمان، هنگام پرواز از فرودگاه دچار حادثه شده و قرار شده آمبولانس اعزام شود.

پدر محمدامین ادامه داد: با شنیدن این خبر، پسرم را بغل کرده و پیاده به راه افتادم که در طول جهت آمبولانس به من رسید، او را سوار کرده و به بیمارستان رساندیم. اما به دلیل وخامت حال پسرم، او به بیمارستانی در شهر دزفول منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. همراه ماموران به محل حادثه رفتیم و ساعت ها آنجا را جست و جو کردیم، اما مچ دست قطع شده پسرم را پیدا نکردیم. اگر مچ دست او پیدا نشود، باید از عضو مصنوعی استفاده کند.

محمدامین آرام روی تخت نشسته و مادر و پدر بربالین او هستند. او هنوز نمی داند مچ دستش قطع شده است. درباره روز حادثه به خبرنگار ما می گوید: آن روز بره ها را برای چرا بردم. یکی از بره ها فاصله گرفت که به دنبالش رفتم. یک دفعه زیر پایم منفجر شد و دیگر

چیزی نفهمیدم.

سانحه برای بالگرد اورژانس

مدیر فرودگاه شهدای ایلام هم درخصوص سقوط بالگرد اظهار کرد: بالگرد امدادی اورژانس برای امدادرسانی به پسربچه ای با پنج سرنشین از باند پرواز به مقصد دهلران بلند شد، اما چند دقیقه بعد دچار سانحه شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت.

محمدجواد یگانه اضافه کرد: علت این سانحه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

سریال انفجار مین ادامه دارد

یک هفته بعد از انفجار مین در دهلران، کودک هفت ساله دیگری در جاده نفت شهر بر اثر برخورد با مین به جامانده از دوران جنگ تحمیلی مصدوم شد. امدادگران اورژانس برای بررسی موضوع در منطقه هفت تپان جاده نفت شهر اعزام شدند که معلوم شد کودک هفت ساله ای به همراه خانواده اش که از عشایر کوچ نشین بودند هنگام چرای دام با یک قبضه مین به جامانده از جنگ تحمیلی برخورد کرده و از ناحیه پا و دست چپ مصدوم شده بود. بعد از اقدامات درمانی اولیه، این کودک به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) قصرشیرین منتقل و آنجا بستری شد. این در حالی بود که چند روز پیش هم در تنگاب از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین انفجار به مجروح شدن یک جوان 19ساله منجر شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1543

به "انفجار مین باعث قطع دست نوجوان 12 ساله شد ، دستی که جا ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار مین باعث قطع دست نوجوان 12 ساله شد ، دستی که جا ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید