ایران درحال تصمیم گیری برای ازسرگیری سفر به سوریه

سرپرست سازمان حج و زیارت از اعزام هیاتی ایرانی به سوریه در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: سوریه هنوز پیش نویس امنیتی را ارائه نکرده، اما بیان کرد این پیش نویس آماده شده است.

ایران درحال تصمیم گیری برای ازسرگیری سفر به سوریه

از سفر با تور برای کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

ایران و سوریه از دو سال پیش پرونده ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به سوریه را باز نموده اند، شرط ایران برای اجرای این پروژه، تهیه پیش نویس امنیتی بوده که تا کنون از سوی سوریه ارائه نشده است.

حمید محمدی که به تازگی دیداری با وزیر گردشگری این کشور داشته، از اعلام آمادگی سوریه برای ارائه این پیش نویس اطلاع داد و به خبرنگاران گفت: از سرگیری اعزام زائران ایرانی منوط به ارائه پیش نویس امنیتی است. ما باید پیش از دریافت هر تصمیمی، آن را آنالیز کنیم و هر دو درباره آن به توافق برسیم.

وی همچنین زمان دقیقی را برای اعزام هیات ایرانی به سوریه معین نکرد، اما اظهار کرد: این زمان دور نیست. آنها بزودی به سوریه خواهند رفت تا شرایط را آنالیز نمایند.

سرپرست سازمان حج و زیارت به آمادگی سوریه برای پذیرش زائران ایرانی اشاره نمود و اضافه نمود: درحال حاضر زائران و مسافرانی از سایر کشورها همچون عراق، لبنان و حاشیه خلیج فارس به سوریه سفر می نمایند، طبق آنچه وزارت گردشگری این کشور اعلام نموده شرایط برای سفر مهیا شده، ولی ما هم باید آنالیز های خودمان را انجام دهیم.

او درباره زمان اعزام زائران ایرانی با توجه به اعلام آمادگی دولت سوریه، گفت: اگر جمع بندی آنالیز ها این باشد که ایمنی و امنیت زائران ایرانی تامین خواهد شد، با توجه به حضور زائران کشورهای دیگر در سوریه، ایران نیز در این باره تصمیم می گیرد.

محمدی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برقراری سفر سوریه تا نوروز 96 وجود دارد، اظهار کرد: فعلا نمی توان زمان دقیقی را برای از سرگیری اعزام زائران ایرانی به سوریه معین کرد، چراکه هرگونه نظری در این باره منوط به ارائه پیش نویس امنیتی سوریه و آنالیز هیات کارشناسی است.

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: درصورت برقراری این سفر، یقینا راستا هوایی اولویت و انتخاب ما خواهد بود.

بشر یازجی - وزیر گردشگری سوریه - نیز در دیداری که روز پنجشنبه، هفتم بهمن ماه با سرپرست سازمان حج و زیارت ایران داشت، از ابراز تمایل زیاد این کشور برای برقراری سفر ایرانی ها به سوریه سخن گفت و بیان نموده بود: وقتی آمارهای حضور زائران کشورهای مختلف در سوریه را می بینم، احساس ناراحتی می کنم که چرا امروز شاهد حضور زائران ایرانی در میان زائران در سوریه نیستیم. از سال 2013 تا کنون با توجه به سفر گردشگران و زائران بعضی کشورها به سوریه تا به حال گزارشی نداشته ایم که آسیبی به زائرین و گردشگران خارجی در سوریه وارد شده باشد.

این ابراز تمایل درحالی مطرح شده که با وجود آزادسازی شهر حلب، سوریه همچنان صحنه نبرد و شاهد جنگ است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 717

به "ایران درحال تصمیم گیری برای ازسرگیری سفر به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران درحال تصمیم گیری برای ازسرگیری سفر به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید