بازداشت سه مقام دیگر عربستان به اتهام فساد مالی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مقام های عربستان یکشنبه شب اعلام کردند که یک افسر بلندپایه و دو مسؤول بازنشسته گارد ملی این کشور را در چارچوب آنچه مبارزه با فساد خوانده شده است، بازداشت کرده اند.

بازداشت سه مقام دیگر عربستان به اتهام فساد مالی

از خبرگزاری رسمی عربستان (واس) یک مقام مسؤول در سازمان کنترل و مبارزه با فساد عربستان افزود: با همکاری وزارت گارد ملی، یک سرلشکر بازنشسته و دو کارمند دیگر این نهاد به خاطر دریافت مبالغ نقدی از شرکتهای داخلی و خارجی را بازداشت شده اند.

این مقام که خواست نامش محفوظ بماند، افزود: این سرلشکر حدود 20 میلیون و 500 هزار ریال سعودی را از یک شرکت اتریشی دریافت کرده که بخشی از آن پول نقد بوده است.

به گفته این مقام عربستانی، بخش دیگری از پولی که این سرلشکر دریافت کرده است، از طریق خرید ملک و املاک به نام خودش و بخشی از آن را برای تاجرانی حوال کرده تا به کمک یکدیگر در جایی سرمایه گذاری شود و پس از آن وی بتواند آن را بازپس گیرد.

براساس این گزارش، فرد دوم بازداشت شده نیز 30 میلیون و 153 هزار ریال سعودی را به صورت نقدی اما در چند نوبت و شخص سوم نیز 147 میلیون و 400 هزار ریال را دریافت کرده است.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان پیشتر با دفاع از موج بازداشت مسؤولان کنونی و پیشین این کشور و آنچه مبارزه با فساد خوانده بود، مدعی شد که وی تلاش می کند با این کار، اقتصاد کشورش را اصلاح کند.

این درحالی است که سازمان های حقوق بشری، اقدام عربستان برای بازداشت کسانی که از آنها به عنوان مفسد مالی یاد می کند مخالفان ولیعهد برای جانشینی پدر دانسته اند، تا اقدامی که رسانه های عربستانی از آن به عنوان پرونده مبارزه با فساد تعبیر می کنند.

در همین ارتباط، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان 13 آبان ماه 96 دستور تشکیل سازمان مبارزه با فساد به ریاست پسرش محمد را صادر کرد و بدنبال آن بود که ده ها نفر از شاهزادگان و مسئولان فعلی و پیشین سعودی بازداشت شدند.

به دنبال این حملات، دولت عربستان توانست بیش از 106 میلیارد دلار پول نقد، اجناس قیمتی و اموال گران قیمت دیگر را در قبال آزادی برخی از شاهزادگان، از آنان دریافت کند.

نوامبر 2017 (آبان 96) نیز حدود 381 نفر در عربستان نیز به اتهام فساد مالی و اختلاس بازداشت و بیشتر آنها در هتل ریتزکارلتون در ریاض زندانی شدند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1638

به "بازداشت سه مقام دیگر عربستان به اتهام فساد مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت سه مقام دیگر عربستان به اتهام فساد مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید