بیش از 500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی شکل گرفت خبرنگاران

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تعداد شرکت های خلاق حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی با رشدی قابل قبول به 567 مورد رسیده است.

بیش از 500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی شکل گرفت خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، یکی از کوشش ها برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور، حمایت از شکل گیری شرکت های خلاق در این زمینه است. کاری که ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن تاکید زیادی دارد و در طی این چند سال، سعی نموده از شکل گیری این شرکت ها حمایت کند.

به گواه آمار های موجود، سال 95 حدود 395 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی فعال بودند. اما به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در طی این 5 سال تعداد این شرکت ها روندی صعودی گرفته است و امروز 567 شرکت خلاق در حوزه کسب و کار های دیجیتال و فضای مجازی فعالیت می نمایند.

در واقع شرکت های خلاق ایجاد شده اند تا با ارائه الگو های نوین کسب و کار نقشی موثر در ارائه خدمات و محصولات نو و خلاق ایفا نمایند. پایه و اساس آن ها بر مبنای خلاقیت و نوآوری بنا شده و بر خلاف شرکت های دانش بنیان، رشد آن ها ارتباطی به فراوری محصولات مبتنی بر فناوری پیشرفته ندارد. این شرکت ها آمده اند تا جهت توسعه کشور را هموار نمایند.

بر همین اساس نیز ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت های خود را حمایت از شکل گیری و توسعه این شرکت ها قرار داده است و از آن ها حمایت های مادی و معنوی می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1609

به "بیش از 500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی شکل گرفت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی شکل گرفت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید