ترامپ بزرگترین خطر برای اقتصاد جهانی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس بانک مرکزی فیلیپین بر این باور است که رئیس جمهور آمریکا بزرگترین تهدید و خطر برای اقتصاد دنیا به شمار می رود.

ترامپ بزرگترین خطر برای اقتصاد جهانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، بنجامین دیوکنو رئیس بانک مرکزی فیلیپین در سخنانی در یک نشست مالی در سنگاپور تاکید نمود: رئیس جمهور ایالات متحده بزرگترین خطر برای اقتصاد جهانی در شرایط کنونی است.

استاد سابق اقتصاد که در ماه مارس به ریاست بانک مرکزی فیلیپین رسیده است، اضافه نمود: اقتصاد آمریکا به خاطر کاهش مالیات در دوره ریاست جمهوری ترامپ با رشد و رونق روبرو شده است ولی این سیاست در بلندمدت موجب تشدید بحران بدهی های این کشور خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد: جنگ تجاری آمریکا و چین به سایر اقتصادهای نوظهور آسیا نیز کشیده شده است و این مساله به شدت اقتصاد جهانی را در معرض تهدید رکود قرار داده است.

مایکل ریکافورت اقتصاددان موسسه کامرشیال بانکینگ در مانیل نیز گفت: هر کاری ترامپ انجام می دهد، تاثیر مستقیم بر بازارهای بین المللی می گذارد. اقدامات آمریکا بر همه کشورها تاثیر دارد.

ترامپ که خواهان تقویت اوضاع مالی آمریکا در آستانه انتخابات 2020 میلادی است تا مجددا به قدرت برسد، به شدت به مقام های بانک مرکزی این کشور فشار وارد نموده است تا سیاست های انبساطی و محرک پولی را اتخاذ نمایند.

وی هفته گذشته با انتشار توئیتی گفت: فدرال رزرو باید نرخ بهره را به صفر یا کمتر از صفر کاهش دهد.

بانک مرکزی آمریکا در نشست روز چهارشنبه خود نرخ بهره را برای دومین بار در سال 2019 میلادی کاهش داده و به محدوده 1.75 تا 2 درصد رسانده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 377

به "ترامپ بزرگترین خطر برای اقتصاد جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بزرگترین خطر برای اقتصاد جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید