(تصاویر) پیاده روی 75 کیلومتری 7 هزار سرباز اسیر ارتش اتیوپی!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، هزاران سرباز ارتش اتیوپی که از طریق نیرو های جبهه آزادی بخش تیگرای اسیر شده اند در میان تشویق مردم به سمت زندان حرکت کردند.

(تصاویر) پیاده روی 75 کیلومتری 7 هزار سرباز اسیر ارتش اتیوپی!

به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام رسانه ها بیش از 7 هزار سرباز به اسارت درآمده در این راهپیمایی بزرگ در خیابان های مکله مرکز منطقه تیگرای اتیوپی حضور داشتند و مردم هم با سوت و دست از آن ها استقبال کردند.

بسکمک از سربازان در این رویداد سر خود را خم کرده و به پایین نگاه می کردند. برخی هم مجروح بوده و روی برانکارد یا به کمک دیگر سربازان حمل شدند.

به گفته مقامات جبهه آزادی بخش، سربازان اسیر شده ارتش به مدت چهار روز از منطقه ابدی عشیر در حدود 75 کیلومتری جنوب غربی مکله تا مکله پیاده روی کرده اند.

با این حال ادعا هایی وجود دارد که ممکن است در تعداد تعداد سربازان اسیر شده اغراق شده باشد و احتمال دارد سربازان اسیر شده ملیت اریتره ای و سومالیایی داشته باشند که در کنار ارتش با شورشیان جنگیده اند.

درگیری بین دولت اتیوپی و شورشیان وابسته به جبهه آزادی بخش مردم تیگرای در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شده است. درگیری در منطقه تیگرای زمانی آغاز شد که نخست وزیر اتیوپی نیرو هایی را برای بیرون کردن مخالفان به این منطقه اعزام کرد.

با گذشت یک هفته از اعلام آتش بس یکجانبه از سوی دولت فدرال که جبهه آزادی بخش تیگرای خود را متعهد به آن نمی داند، از یک سو خطر شعله ور تر شدن آتش درگیری ها تشدید شده است و از سوی دیگر قحطی مردم منطقه را تهدید می کند.

بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده خطر گرسنگی مستمر جان بیش از 400 هزار نفر از ساکنان تیگری را تهدید می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1764

به "(تصاویر) پیاده روی 75 کیلومتری 7 هزار سرباز اسیر ارتش اتیوپی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) پیاده روی 75 کیلومتری 7 هزار سرباز اسیر ارتش اتیوپی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید