توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون نفر، بزرگترین طرح مالی کشور

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خاندوزی از توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون ایرانی به عنوان بزرگترین طرح مالی کشور یاد کرد.

توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون نفر، بزرگترین طرح مالی کشور

به گزارش روابط عمومی وزارت امور مالی و دارایی ایران (شادا) خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست مشترک با مدیران شرکت های تعاونی و کانون سهام عدالت که نائب رییس اول مجلس و نمایندگان مجلس نیز در آن حضور داشتند، طی سخنانی در سالن مشروطه مجلس، از توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون ایرانی به عنوان بزرگترین طرح مالی کشور یاد کرد.

او با اشاره به اهمیت و بی نظیر بودن این اقدام گفت: با توزیع 49 میلیون نفری سهام عدالت بی شک بزرگترین طرح مالی به لحاظ فراگیری در اقتصاد کشور صورت گرفت که توانست با مشارکت این خیل بزرگ و با تنوع اقشار و گروه ها و استان های مختلف اجرایی گردد.

خاندوزی با بیان اینکه ما در کشور فقط توزیع های یک طرفه ای مانند توزیع یارانه های دولت را داریم که ممکن است 60 یا 70 میلیون نفر را شامل بگردد، اضافه کرد: اما از نظر فراگیری و دامنه شمول هیچ طرح مالی فراگیرتری در کشور وجود ندارد که دامنه شمول آن فراتر از سهام عدالت باشد.

وزیر اقتصاد در ادامه گفت: در این زمینه چند هدف از ابتدا معین بود و در ابلاغیه ای که رهبر معظم انقلاب در همان سال ابتدای آغاز طرح به دولت ابلاغ کردند، بر کاهش نقش دولت در تصدی گری بنگاه ها و توزیع متعادل ثروت گرفته تا ایحاد عایدی پایدار دائمی برای خانوار ها تأکید شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2010

به "توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون نفر، بزرگترین طرح مالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع سهام عدالت میان 49 میلیون نفر، بزرگترین طرح مالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید