حزب کار برای ورود به عرصه انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: در حال حاضر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تصمیم جمعی نرسیده است. باید منتظر بمانیم ببینیم شورای هماهنگی چه تصمیمی برای ورود به انتخابات امسال می گیرد؛ ما هم در حزب اسلامی کار منتظر هستیم تصمیم شورای هماهنگی را بشنویم تا نحوه ورود به عرصه انتخابات را معین کنیم.

حزب کار برای ورود به عرصه انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است

محمد نیشابوری در گفت و گو با مجله زیبایی زندگی، اظهار کرد: همان طور که می دانیم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار می گردد و قاعدتاً همه تشکل های سیاسی تمام امکانات خود را به سمت حال و هوای انتخابات می برند.

وی ادامه داد: تحلیل وضعیت انتخاباتی امسال با سال های قبل متفاوت است. اگر به چهار سال پیش برگردیم می بینیم که در این ایام فضای سیاسی کشور انتخاباتی تر بود؛ چراکه در حال حاضر موضوعات و نکاتی در عرصه سیاسی کشور مطرح شده است که اذهان عمومی مشغول آن هستند و ورود تشکل های سیاسی هم بر گرفته از تحلیل همین موضوعات است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید پیش از انتخاباتی شدن فضای سیاسی چند تا از پارامترهای موجود را آنالیز کنیم. یکی از این موضوعات قانون انتخابات است. مجلس گام اول را برداشته است. این قانون باید به شورای نگهبان برود و اگر اختلافی بین نظر شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی بود مجمع تشخیص مصلحت نظام باید وارد گردد. تحلیل و معین شدن خود این موضوع در وارد شدن به فضای انتخاباتی بسیار تأثیرگذار است. اگر این قانون تصویب گردد نوع ورود اصلاح طلبان به انتخابات متفاوت خواهد بود.

وی اضافه نمود: همچنان که همه می دانند مردم در وضعیت بد معیشتی به سر می برند. مردم هم بیش ترین دل مشغولی را نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه دارند. از سوی دیگر با توجه به اینکه ترامپ فشارها را بیش تر می نماید، ذهن بیش تر مردم و مسئولین کشور تأمین معیشت مردم و حل مسائل ایجاد شده از سیلاب ها است.

سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: برای وارد شدن به فضای انتخاباتی باید کمی تحمل کنیم و صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد. نتیجه استانی شدن انتخابات را باید نظاره کنیم و بعد از آن که تحلیل ها را انجام دادیم وارد انتخابات شویم. قطعاً این انتخابات باید پر شور برگذار گردد.

وی در انتها گفت: در حال حاضر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تصمیم جمعی نرسیده است. باید منتظر بمانیم ببینیم شورای هماهنگی چه تصمیمی برای ورود به انتخابات امسال می گیرد؛ ما هم در حزب اسلامی کار منتظر هستیم تصمیم شورای هماهنگی را بشنویم تا نحوه ورود به عرصه انتخابات را معین کنیم؛ البته به شکل غیر رسمی برنامه ریزی های خود را انجام می دهیم. به صورت غیر ستادی و غیر رسمی کاندیدهای مطرح را آنالیز می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 179

به "حزب کار برای ورود به عرصه انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کار برای ورود به عرصه انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید