خانه تکانی در دولت انگلیس؛ جانسون چند وزیر را برکنار کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نخست وزیر انگلیس در ملاقات با چند تن از وزرای کابینه دولت، از جمله وزیر کشور در امور ایرلند شمالی، خبر برکناری آن ها را ابلاغ کرد.

خانه تکانی در دولت انگلیس؛ جانسون چند وزیر را برکنار کرد

جهت دریافت خدمات معماری ویلا مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل مجله زیبایی زندگی، از شروع روز پنجشنبه، تعدادی از وزرای کابینه دولت انگلیس، با بوریس جانسون نخست وزیر این کشور ملاقات نموده و از برکنار شدن از سمت خود آگاه شدند.

به نوشته روزنامه گاردین به نظر نمی رسد در چیدمان وزرای اصلی دولت تغییرات عمده ای حاصل گردد. در همین ارتباط، اولین وزیری که برکناری خود را تأیید کرد جولیان اسمیت وزیر کشور در امور ایرلند شمالی بود.

او در پیامی توئیتری خبر برکناری خود را منتشر کرد و نوشت: از بوریس جانسون سپاسگزارم که این فرصت را به من داد تا به این بخش بی نظیر از کشور خدمت کنم. گرمی و حمایت مردم سراسر ایرلند شمالی برایم خارق العاده بود.

از دیگر وزرایی که روز پنجشنبه برای ملاقات با جانسون در مجلس عوام حاضر شدند می توان به جفری کاکس وزیر دادگستری (دادستان کل) انگلیس اشاره نمود. او هنگام بیرون آمدن از اتاق جانسون از هرگونه اظهارنظری خودداری کرد.

گفته می گردد دلیل برکناری او اختلافاتش با دومینیک کامینز) مرد پشت پرده دولت انگلیس و طراح اصلی برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) باشد.

سردبیر بخش سیاسی شبکه بی بی سی می گوید احتمالاً سوئلا براورمن جایگزین کاکس خواهد شد.

همچنین به گفته مجله زیبایی زندگی حاضر در مجلس عوام، ترزا ویلیرز وزیر کشور در امور محیط زیست، غذا و امور روستایی و استر مک وی وزیر مسکن نیز با چهره ای درهم از ملاقات با جانسون بازگشته اند که می تواند نشانه شنیدن خبر کنار گذاشته شدن از کابینه باشد.

مک وی در حساب توئیتری خود نوشت: جانسون همچنان از حمایت من از روی نیمکت پشتی در مجلس برخوردار خواهد بود

کریس اسکیدمور وزیر امور دانشگاهی نیز در حساب توئیتری خود خاطرنشان کرد از دیگر در این سمت نخواهد بود. با این حال او روشن نکرد که کنار گذاشته شده یا به استعفا داده است.

به گفته خبرنگار گاردین، استیون بارکلی وزیر کشور در امور خروج از اتحادیه اروپا نیز در مجلس عوام حضور پیدا نموده و احتمالاً او نیز قرار است خبر کنار گذاشته شدنش از دولت را بشوند.

در میان میان یک وزیر کلیدی دولت انگلیس نیز از سمت خود برکنار شد. آندریا لیدسام وزیر تجارت این کشور پس از دریافت خبر برکناری، در پیامی توئیتری نوشت در طول دوران وزارت تمام کوشش خود برای تبدیل بریتانیا به بهترین مکان دنیا برای تجارت را به کار گرفت. او 6 سال حضور در دولت های مختلف انگلیس و 6 ماه حضور در دولت جانسون را امتیاز حقیقی برای خود برشمرد.

از سوی دیگر خبرنگار روزنامه تلگراف خاطرنشان کرد جورج فریمن معاون وزیر حمل و نقل انگلیس نیز از مقام خود کنار گذاشته شده است.

ساجد جاوید وزیر خزانه داری انگلیس نیز روز پنجشنبه از مقام خود استعفا کرد. گاردین نوشت احتمالاً دلیل این استعفا، فشار جانسون برای برکناری یکی از معاونین جاوید بود. پیش تر نیز یکی از معاونین جاوید بدون موافقت او توسط کامینگز اخراج شده بود. طبق برآورد شبکه اسکای نیوز، این احتمال وجود دارد که ریشی سونک وزیر خزانه داری سابق انگلیس جایگزین جاوید گردد.

روزنامه دیلی میل در گزارش روز دوشنبه خود از نزاع کَری سیموندز نامزد جانسون با کامینگز مشاور ارشد نخست وزیر اطلاع داد؛ نزاعی که بر سر اعمال تغییرات در کابینه در گرفته بود.

آنطور که دیلی میل اطلاع داد، کامینگز اخیراً با تأکید بر عملکرد نه چندان خوب بعضی از وزرای کابینه و تعدادی از مشاوران جانسون، از نخست وزیر انگلیس خواسته بود که ترکیب کابینه را تغییر دهد و عذر بعضی مشاوران را بخواهد.

تنش و نزاع بین نامزد نخست وزیر انگلیس با مشاور ارشد او درباره ترکیب کابینه این کشور و برکناری چند تن از وزرا در حالی انجام می گردد که دولت محافظه کار جانسون به دنبال نهایی شدن توافق برگزیت در مجلس انگلیس و همچنین اتحادیه اروپا، در حال مذاکره با اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن این توافق است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 727

به "خانه تکانی در دولت انگلیس؛ جانسون چند وزیر را برکنار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی در دولت انگلیس؛ جانسون چند وزیر را برکنار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید