خبرنگاران تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک شتاب می گیرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، اهواز-خبرنگاران-مدیرعامل شرکت مدیریت فراوری برق حرارتی ایران با اشاره به فرایند اجرای پروژه نیروگاه دوکوهه اندیمشک و پیشرفت حدود 27 درصدی این پروژه عظیم اقتصادی گفت: برنامه ریزی برای تامین اقتصادی این پروژه انجام و فرایند تکمیل این نیروگاه شتاب می گیرد.

خبرنگاران تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک شتاب می گیرد

به گزارش خبرنگاران محسن طرزطلب روز شنبه در بازدید از نیروگاه دوکوهه اندیمشک اضافه کرد: طبق برنامه ریزی واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه تا سرانجام سال آینده وارد مدار می گردد اما به دنبال تسریع در فرایند کار و کاهش این مدت زمان هستیم.

وی گفت:در مدت زمان سه ماهه تا سرانجام سال جاری باید فرایند کار با شتاب مضاعف انجام گردد.

وی هزینه این طرح را 200 میلیون یورو مطرح نمود و اضافه کرد:بخشی از اعتبار این طرح پرداخت شده و مابقی آن نیز با برنامه ریزی تامین و پرداخت می گردد.

طرزطلب توضیح داد: هرگونه امکانات و تجهیزات که احتیاج است فراهم می گردد تا فرایند تکمیل این پروژه با سرعت بیشتری پیش رود.

وی بیان نمود:نقطه بحرانی این نیروگاه در شرایط کنونی احداث پست جی آی اس است تا بتوانیم از واحد گاز نیروگاه بهره برداری کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت فراوری برق حرارتی ایران اضافه کرد:بهره برداری از واحد گاز این نیروگاه برای سال آینده پیش بینی شده و واحد بخار هم برای یکسال بعد از آن هدفگذاری شده است.

طرزطلب با تاکید بر بومی گزینی در این پروژه گفت: مهمترین اولویت برای این طرح باید توجه به بومی گزینی و استفاده از نیروهای متخصص شهرستان باشد و شایسته نیست در این پروژه از نیروهای غیر بومی استفاده گردد مگر در شرایطی که نیروی متخصص در شهرستان موجود نباشد.

فرماندار و نماینده مردم اندیمشک هم در نشست هایی با طرزطلب خواهان تسریع در فرایند اجرای پروژه و بومی گزینی در استخدام های این نیروگاه شدند.

نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه در کلاس اف جزو نیروگاه های با راندمان بالا محسوب می گردد.

این نیروگاه در زمینی به مساحت 50 هکتار در 17 کیلومتری جاده اندیمشک کرخه در حال انجام است.

ظرفیت اسمی این نیروگاه 451 مگاوات عنوان شده است.

شهرستان اندیمشک دارای دو نیروگاه برق آبی، دو نیروگاه برق مقیاس کوچک و سه نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1446

به "خبرنگاران تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک شتاب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک شتاب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید