دستگیری خانواده های داعش در مرز عراق و سوریه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، اعضای این خانواده ها 14 نفر متشکل از زنان و بچه ها بودند که سرپرست های آنها وابسته به داعش هستند و در اردوگاههای نظامی داعش در سوریه حضور دارند.

دستگیری خانواده های داعش در مرز عراق و سوریه

واحد اطلاعات نظامی ارتش عراق از دستگیری تعدادی از اعضای خانواده عناصر گروه تروریستی داعش هنگام نفوذ از مرز سوریه به خاک عراق خبر داد.

به گزارش ایرنا، واحد اطلاعات نظامی ارتش عراق جمعه شب در بیانیه ای گفت: یگان های شاخه اطلاعات نظامی لشکر بیستم و هنگ دوم تیپ 66 پیاده نظام توانستند خانواده های عناصر داعش را که در مجاورت کوهستان سنجار در غرب استان نینوا از مرز سوریه به داخل عراق نفوذ کرده بودند، دستگیر کنند.

این بیانیه اضافه نمود: اعضای این خانواده ها 14 نفر متشکل از زنان و بچه ها بودند که سرپرست های آنها وابسته به داعش هستند و در اردوگاههای نظامی داعش در سوریه حضور دارند.

براساس این بیانیه، این افراد برای طی مراحل قانونی به مراجع ذیربط تحویل داده شدند.

در همین پیوند، سرلشکر یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق جمعه شب در سخنانی مطبوعاتی از تداوم عملیات پیشدستانه در مرز عراق و سوریه خبر داد.

وی گفت: نیروهای امنیتی روی موضوع تامین امنیت مرزهای عراق بویژه با کشور همسایه سوریه تمرکز زیادی دارند و توانسته اند تا به امروز عناصر نفوذی هسته های تروریستی داعش را دستگیر کنند که برخی از آنها تابعیت کشورهای دیگر از جمله سوریه را دارند.

وی اضافه نمود: وسعت مرزهای عراق و سوریه 605 کیلومتر است که کنترل و تامین امنیت بخشی از آن برعهده نیروهای سازمان الحشد الشعبی و بخشی دیگر برعهده یگان های ارتش است.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را گفت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1330

به "دستگیری خانواده های داعش در مرز عراق و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری خانواده های داعش در مرز عراق و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید