دولت جدید لبنان باید هر چه سریعتر تشکیل شود

به گزارش مجله زیبایی زندگی به نقل از النشره، نبیه بری رئیس مجلس لبنان گفت: از حسان دیاب مامور به تشکیل کابینه لبنان انتظار می رود با تمامی جریان های سیاسی رایزنی داشته باشد و از هیچ کوششی در این راستا فروگذار نکند.

دولت جدید لبنان باید هر چه سریعتر تشکیل شود

بری در پاسخ به سوالی درباره تشکیل دولت تکنوکرات گفت: مسئله ای در این موضوع نیست اما مشکل این موضوع که دولتی از وزرای تکنوکرات و سیاسی تشکیل شود، چیست؟ در تمام دنیا نمونه این دولت تشکیل می شود.

رئیس مجلس لبنان بر هر گونه حمایتی از حسان دیاب برای موفقیت در مأموریتش تأکید کرد و گفت: تسهیلات زیادی را تا به امروز به وی ارائه داده ایم و آماده تسهیلات بیشتر هستیم زیرا دولت باید در کوتاه ترین زمان ممکن تشکیل شود تا با بحران مالی و مالی و پیامدهای آن مقابله کند.

نبیه بری ادامه داد: جنبش های امل و حزب الله پیش تر نیز انعطاف زیادی در قبال سعد الحریری انجام دادند تا وی تشکیل دولت را بر عهده بگیرد و به الحریری پیشنهاد دادند دولتی متشکل از 24 وزیر شامل 18 وزیر تکنوکرات و شش شخصیت سیاسی تشکیل شود و تا لحظات آخر سعی در قانع کردن او داشتند اما الحریری اصرار بر رد پیشنهادها داشت به ویژه پس از آنکه دریافت حزب القوات اللبنانیه از وی حمایت نمی کند.

وی از تظاهرات حامیان سعد الحریری در خیابانها در اعتراض به عدم نخست وزیری مجدد وی ابراز تعجب کرد و گفت: برای قانع کردن الحریری تلاش زیادی کرده و حتی وقتی موضع القوات اللبنانیه را دیده به الحریری نصیحت کرده که ادامه دهد و کاری بیشتر از این از دستش برنمی آمده است.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان در پایان صحبت های خود گفت که احتمالا سعد الحریری اکنون احساس پشیمانی می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 659

به "دولت جدید لبنان باید هر چه سریعتر تشکیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید لبنان باید هر چه سریعتر تشکیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید