رایزنی خطیب زاده با برخی مقامات افغانستان در جریان سفر به این کشور

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران : سعید خطیب زاده، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه که به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص همکاری های فرهنگی و رسانه ای به افغانستان سفر کرده است در خلال حضور در این کشور با برخی ازمقامات کنونی و سابق افغانستان دیدار کرد.

رایزنی خطیب زاده با برخی مقامات افغانستان در جریان سفر به این کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در جریان این سفر با، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی؛ وزیر اطلاعات و فرهنگ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و همچنین همتای خود در وزارت امور خارجه بعلاوه حامد کرزی، رییس جمهور سابق افغانستان دیدار و در مورد توسعه و تعمیق روابط در حوزه های فرهنگی و همچنین سازوکارهای مرتبط با گسترش همکاری ها در حوزه رسانهای تبادل نظر و تبادل نظر بعمل آورد.

دیدار و نشست مشترک با برخی از نمایندگان مجلس، نخبگان فرهنگی و رسانه ای و برخی از اندیشکده ها، دیدار با رئیس دانشگاه کابل و برخی از روسای دانشکده های این دانشگاه، مصاحبه با تلویزیون آریانا و تبادل نظرهای صریح و محبت آمیز با دیگر مدیران و اصحاب رسانه این کشور از جمله برنامههای دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این سفر و در خلال بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه که اخیرا در جریان اقدامی تروریستی به شهادت رسیدند به رسم احترام به مقام شهدا دسته گلی تقدیم کرد.

تعمیق روابط راهبردی فرهنگی، تبادل هیئتهای رسانهای و دعوت از اصحاب رسانه و چهرههای شاخص فرهنگی و علمی افغانستان از جمله اهداف دیگر ایشان در این سفر بشمار می آیند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1378

به "رایزنی خطیب زاده با برخی مقامات افغانستان در جریان سفر به این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی خطیب زاده با برخی مقامات افغانستان در جریان سفر به این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید