رایزنی نماینده ویژه سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، پیتر سمنی بی نماینده ویژه سوئد در امور یمن امروز شنبه با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی، دیدار و گفت وگو کرد.

رایزنی نماینده ویژه سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار آخرین تحولات در صحنه های داخلی و خارجی یمن بررسی و در خصوص زمینه های همکاری مشترک ایران و سوئد در رابطه با بحران یمن، رایزنی و تبادل نظر به عمل آمد.

همچنین آخرین رایزنی های اخیر منطقه ای نماینده ویژه سوئد در امور یمن و تلاش های جمهوری اسلامی ایران در خصوص رفع محاصره علیه مردم یمن، برقراری آتش بس و فرایند صلح و رفع خطر نشت نفت از نفتکش صافر، محورهای اصلی گفت وگوهای خاجی و نماینده سوئد در این دیدار بود.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه همچنین بر حل بحران یمن از طرق سیاسی، برگزاری تبادل نظرهای یمنی - یمنی و تشکیل یک حکومت فراگیر در تمامی سرزمین یمن با مشارکت تمامی گروه ها و احزاب سیاسی در صحنه کشور تاکید نمود.

نماینده ویژه سوئد نیز با تاکید بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن و منطقه، مساعی سازمان ملل را در برقراری آتش بس، رفع محاصره اقتصادی و از سر گیری تبادل نظرهای سیاسی در یمن را تشریح کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1976

به "رایزنی نماینده ویژه سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نماینده ویژه سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید