سازمان ملل: شمار مهاجران ونزوئلایی افزایش یافته

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سازمان ملل در آستانه دیدار آنجلینا جولی به عنوان فرستاده کمیساریای عالی این سازمان در امور پناهندگان از ونزوئلا اظهار داشت، شمار ونزوئلایی هایی که در سال های اخیر از کشور خود گریخته اند از مرز چهار میلیون نفر عبور نموده است.

سازمان ملل: شمار مهاجران ونزوئلایی افزایش یافته

آژانس پناهندگان سازمان ملل بیان کرد، شمار مهاجران و پناهجویان ونزوئلایی پس از ماه نوامبر با یک میلیون افزایش روبه رو بوده که همزمان با تخریب وضعیت مالی در این کشور و تشدید درگیری سیاسی دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا با اپوزیسیون رشدی سریع را در این آمار نشان می دهد.

ادواردو استاین، نماینده ویژه مشترک سازمان ملل برای مهاجران و پناهجویان در بیانیه ای اظهار کرد: این آمارِ هشداردهنده بر احتیاج ضروری به حمایت از جوامع میزبان در کشورهای پذیرنده تاکید می نماید. کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب سهم خود را در واکنش به این بحران بی سابقه ادا می نمایند اما نمی توان از آن ها انتظار داشت که بدون یاری بین المللی به این کار ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بر اساس اعلام آژانش مهاجران سازمان ملل، بیش از 1.3 میلیون ونزوئلایی هم اکنون در کلمبیا به سر می برند و این در حالی است که 768 هزار تن از این مردم به پرو مهاجرت نموده اند و تعداد زیادی از آن ها نیز در شیلی، برزیل و آرژانتین زندگی می نمایند. مکزیک و کشورهای آمریکای مرکزی و منطقه کارائیب نیز میزبان شمار قابل توجهی از مهاچران و پناهجویان ونزوئلایی هستند.

دیدار آنجلینا جولی از منطقه

آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس نیز برنامه ریزی نموده است که سفری دو روزه را به مرز کلمبیا با ونزوئلا شروع کند تا بحران مهاجرتی این کشور را ارزیابی کند. او قرار است از یک اردوگاه مرزی که مهاجران ونزوئلایی در آن در چادر زندگی می نمایند، دیدار کند و امروز، شنبه در نشستی مطبوعاتی در کلمبیا شرکت کند.

جولی بار قبل در ماه تاکتبر از این منطقه دیدار کرد و در پرو نیز با مهاجران ونزوئلایی ملاقات کرد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان می گوید، هدف این عملیات فراهم آوردن پناهگاه و غذا برای آن دسته از مهاجران است که بیشترین آسیب پذیری را دارند و سازمان های شریک در این اقدام نیز به قانونی شدن وضعیت این پناهجویان و مهاجران، یافتن مسکن برای آنان یا انتقال آنها به مناطق دیگری در کلمبیا یاری می نمایند. با خروج هر مهاجر از این اردوگاه ها، جای خالی برای مهاجران جدید باز می گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 211

به "سازمان ملل: شمار مهاجران ونزوئلایی افزایش یافته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: شمار مهاجران ونزوئلایی افزایش یافته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید