سفیر چین در تهران: یاری های پزشکی ارتش چین وارد ایران شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سفیر چین در تهران از ورود یاری های پزشکی و بهداشتی ارتش چین به ایران برای مقابله با کرونا اطلاع داد.

سفیر چین در تهران: یاری های پزشکی ارتش چین وارد ایران شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران٬ چانگ هوا سفیر جمهوری خلق چین در تهران امروز (پنجشنبه) از ورود محموله یاری های پزشکی و بهداشتی ارتش چین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران اطلاع داد.

براساس این گزارش٬ این یاری ها شامل کیت های تشخیص کرونا٬ لباس های محافظ و ماسک های جراحی است که توسط ارتش چین برای نیروهای مسلح ایران ارسال شده است.

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران٬ دولت و ملت چین اقدام به ارسال محموله های متعددی برای ایران کردند. یکشنبه 25 اسفند ماه یک هواپیما حامل بیش از 15 تن یاری های مردمی چین شامل 1512 کارتن کیت تشخیص، دستگاه اکسیژن ساز و تنفسی، مانیتور کنترل دمای بدن، دستگاه ضدعفونی بیمارستان، ماسک معمولی و N95،لباس، دستکش و عینک محافظ، مواد ضدعفونی به تهران ارسال شد و سه شنبه شب 27 اسفند ماه نیز یاریی به همین میزان برای ایران ارسال شد.

واحد قانونی ایمنی هسته ای چین نیز روز چهارشنبه 28 اسفند ماه محموله ای از یاری های بشردوستانه شامل 10 هزار لباس محافظتی قابل استفاده برای بیماران و کادر درمانی در شرایط ICU و همچنین چهار هزار و 500 ماسک محافظتی و 10 دستگاه اکسیژن ساز به سازمان انرژی اتمی اهدا کرد که این سازمان آن را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 907

به "سفیر چین در تهران: یاری های پزشکی ارتش چین وارد ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین در تهران: یاری های پزشکی ارتش چین وارد ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید