سقوط رتبه جهانی دانشگاه های انگلیس برای چهارمین سال متوالی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، بنابر اعلام یک نظام معتبر رتبه بندی جهانی، اعتبار دانشگاه های انگلیس برای چهارمین سال متوالی سقوط کرد.

سقوط رتبه جهانی دانشگاه های انگلیس برای چهارمین سال متوالی

به گزارش خبرنگار ، رتبه های دانشگاه های انگلیس در جدول جهانی سقوط کرد و برای چهارمین سال متوالی این اتفاق تکرار می شود، کارشناسان کاهش بودجه تحصیلات عالی و گسترش بی رویه دانشگاه ها را دلیل اصلی سقوط رتبه اعتباری دانشگاه های انگلیس می دانند. این درحالی است که دانشگاه های آسیایی در فهرست جهانی جایگاه خوبی دارند.

رتبه اعتباری دانشگاه های انگلیس در چهارمین سال پی در پی کاهش یافته و امسال بدترین سال خود را تجربه کرده است ،گروه پژوهشی کی یو اس که رتبه اعتباری دانشگاه های جهان را ارزیابی می کند، در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده از میان 20 دانشگاه برتر انگلیس رتبه اعتباری 19 دانشگاه از جمله آکسفورد کاهش یافته و رتبه بندی اعتباری جدید متفاوت تر از سال های گذشته بوده است .

13 مولفه نسبت استاد به دانشجو، میزان مراجعه به پژوهش های دانشگاه، میزان درآمد از محل پژوهش ها، نسبت تعداد پژوهش ها به اعضای هیات علمی، اعتبار آموزشی، آموزش عالی در انگلیس، گسترش بی رویه دانشگاه ها، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و فقر آموزشی از جمله علل اصلی کاهش اعتبار دانشگاه های انگلیس اعلام شده است.

نتایج تازه ترین بررسی ها نشان داده است دانشجویان خارجی سالیانه حدود 25 میلیارد پوند برای شهریه ها، هزینه های دریافت ویزا، اقامت سفر و خرید به اقتصاد انگلیس سود می رسانند همچنین بر اساس گزارش رسمی منتشر شده در انگلیس هم اکنون حدود نیم میلیون دانشجوی خارجی در دانشگاه های انگلیس تحصیل می کنند که طی سال های اخیر شمار آنها فرایند کاهشی داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1114

به "سقوط رتبه جهانی دانشگاه های انگلیس برای چهارمین سال متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط رتبه جهانی دانشگاه های انگلیس برای چهارمین سال متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید