سنای آمریکا دونالد ترامپ را از هر دو اتهام تبرئه کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سنای آمریکا طی رای گیری درباره استیضاح رئیس جمهور این کشور، دونالد ترامپ را از هر دو بند اتهامی تبرئه کرد.

سنای آمریکا دونالد ترامپ را از هر دو اتهام تبرئه کرد

بر اساس این گزارش، سنای آمریکا با 52 رای در مقابل 48 رای ترامپ را از اتهام سوء استفاده از قدرت در پفراینده اوکراین گیت تبرئه کرد.

نمایندگان سنای آمریکا همچنین با 53 رای در مقابل 47 رای در خصوص دومین بند اتهامی ترامپ درباره جلوگیری از اجرای عدالت هم رای به بی گناهی وی دادند.

فرایند رای گیری در خصوص بندهای استیضاح کاملاً به صورت حزبی دنبال شد. میت رامنی تنها سناتور جمهوریخواه بود که در خصوص بند اول اسیضاح، رای به گناهکار بودن ترامپ داد.

پیش از شروع این رای گیری نمایندگان موافق و مخالف استیضاح ترامپ در این خصوص به سخنرانی پرداختند.

دونالد ترامپ تنها در صورتی از کار برکنار می شد که دو سوم سناتورها (67 نفر) رأی به عدم کفایت او می دادند. با توجه به اینکه جمهوریخواهان با در اختیار داشتن 53 کرسی در مقابل 47 کرسی دموکرات ها، اکثریت مجلس سنا را در اختیار دارند، بعید بود که فرآیند استیضاح به برکناری ترامپ بینجامد.

جلسات استیضاح دونالد ترامپ از روز سه شنبه 22 ژانویه در مجلس سنای آمریکا شروع شده بود.

مجلس نمایندگان آمریکا روز 28 دی ترامپ را متهم کرد که با سوءاستفاده از قدرت نهاد تحت ریاستش، بر دولت اوکراین فشار آورده تا در انتخابات ایالات متحده، برای رسیدن به منافع سیاسی خود (دونالد ترامپ)، دخالت کند؛ و سپس کوشش نموده تا با ممانعت از انجام تحقیقات در خصوص این کار خلاف، بر قضایا سرپوش بگذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 فروردین 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 776

به "سنای آمریکا دونالد ترامپ را از هر دو اتهام تبرئه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا دونالد ترامپ را از هر دو اتهام تبرئه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید