صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات کارگری

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سخنگوی قوه قضاییه از صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات کارگری خوزستان اطلاع داد و گفت: ادعای محکومیت بعضی افراد (در پرونده هفت نفر از متهمان دیگر) به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای بعضی دیگر پنج سال است.

صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات کارگری

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی در این باره، اظهار کرد: پرونده ای که بابت شرکت جمعی از کارگران در تجمع غیر قانونی و اخلال در نظم عمومی در استان خوزستان تشکیل شده بود 41 نفر متهم داشته که در خصوص تمامی آن ها قرار منع تعقیب صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه پیرامون پرونده هفت نفر از متهمان دیگر که پرونده آن ها در سال 1397 از استان خوزستان جهت رسیدگی به استان تهران ارسال شد و اخیرا در یکی از شعب دادگاه انقلاب رسیدگی، رای بدوی صادر شده و با فضاسازی رسانه ای همراه بوده گفت: اولا به محض صدور رای، ریاست محترم قوه قضاییه دستور داده اند در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه صورت پذیرد. ثانیا رای صادره همانگونه که از دستور ریاست محترم قوه قضاییه استنباط میگردد غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید پس از صدور حکم قطعی انجام گردد. ثالثا، ادعای محکومیت بعضی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای بعضی دیگر پنج سال است. رابعا، اقدامات مندرج در دادنامه در زمره اتهامات امنیتی است.

اسماعیلی در عین حال تاکید نمود: رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید این است که باید میان مفسدان مالی و قشر ضعیفی همچون کارگر که در اثر فشار مالی و مسائل معیشتی حتی دست به اقدامات مجرمانه می زند، تفکیک جدی قائل شد و با گروه اول در نهایت قاطعیت و با اشد مجازات برخورد، اما درخصوص گروه دوم باید با تسامح و رافت برخورد کرد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد رئیس قوه قضاییه بر شنیدن صدای کارگران تاکید دارند و معتقدند به جای برخوردهای شدید قضایی و امنیتی باید زخم را علاج و مسائل کارگری و معیشتی را مرتفع کرد تا حتی اگر کسانی خواستند از این فضا برای اغراض آلوده خود سو استفاده نمایند زمینه سو استفاده برای انها وجود نداشته باشد. براین اساس نیز دیدار با کارگران و شنیدن مسائل و مطالبات آن ها جزو برنامه های ایت الله رئیسی در سفرهای استانی بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 322

به "صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات کارگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات کارگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید