عراق، منبع پارلمانی: موضع مقتدی صدر در مورد توافقات منزل العامری روشن نیست

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک منبع پارلمانی در ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر امروز دوشنبه گفت موضع ائتلاف سائرون در مورد توافقی که شامگاه یکشنبه در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح درباره معرفی مصطفی الکاظمی به جای عدنان الزرفی به دست آمده، روشن نیست.

عراق، منبع پارلمانی: موضع مقتدی صدر در مورد توافقات منزل العامری روشن نیست

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان در تهران با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، این منبع مجلسی فاش کرد مقتدی صدر رهبر جریان صدر تماس تلفنی از سوی سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی در خلال برگزاری این نشست در منزل العامری دریافت نموده است.

این منبع که با پایگاه خبری المعلومه سخن می گفت، اضافه کرد موضع ائتلاف سائرن در مورد توافقی که در منزل هادی العامری درباره معرفی مصطفی الکاظمی به جای الزرفی به دست آمده همچنان مبهم بوده و واضح نیست(اینکه آیا این موضع مثبت است یا منفی معین نیست)

وی خاطر نشان کرد نمایندگان ائتلاف سائرون منتظر تصمیم رهبرشان، مقتدی صدر هستند.

این منبع که المعلومه اشاره ای به هویتش ننموده به جزئیات تماس تلفنی سید عمار حکیم و مقتدی صدر اشاره نکرد.

این منبع پیش بینی کرد که رهبر جریان صدر با نامزدی که در نشست منزل هادی العامری درباره وی توافق شده، تا زمانی که ماموریت الزرفی در مدت معین شده بر اساس قانون اساسی تکمیل نشود، مخالفت کند و موضع ائتلاف سائرون هم پس از این مسئله(معین شدن تکلیف الزرفی) روشن خواهد شد.

این درحالی است که اسعد المرشدی از نمایندگان مجلس عراق مدعی شده است که بیشتر نمایندگان اکثریت شیعه با دادن رای اعتماد به کابینه الزرفی در مجلس موافق هستند هر چند بعضی رهبران شیعی مخالف هستند.

وی اضافه کرد گروههای اهل سنت و کردی در صورت توافق رهبران شیعی برای دادن رای به الزرفی از وی حمایت خواهند کرد، اما تمایلی ندارند از شخصیتی که درباره آن با گروههای شیعه توافقی صورت نگیرد، حمایت نمایند.

از سوی دیگر هشام الرکابی مدیر دفتر مطبوعاتی نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون بیانیه منتسب به یک منبع مسئول در این ائتلاف مبنی بر مخالفت مالکی با توافق شب گذشته در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح درباره معرفی مصطفی الکاظمی به عنوان نامزد جدید نخست وزیری را تکذیب کرد.

الرکابی در توئیتی درصفحه شخصی خود نوشت بعضی شبکه های ارتباط اجتماعی بیانیه ای را که منتسب به یک منبع مسئول در ائتلاف دولت قانون بوده به اشتراک گذاشته اند که ما تاکید می کنیم این بیانیه بیانگر موضع رسمی ائتلاف دولت قانون نیست و به نظر می رسد طرفی برای برهم زدن معادلات و فریب افکار عمومی کوشش می نماید و آنچه منتشر نموده بیانگر موضع دولت قانون نیست.

الفرات گزارش داد خبری که الرکابی تکذیب نموده این بوده است که مالکی با توافق گروههای شیعه درباره نامزدی مصطفی الکاظمی برای تصدی نخست وزیری به عنوان جایگزین عدنان الزرفی مخالفت نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 826

به "عراق، منبع پارلمانی: موضع مقتدی صدر در مورد توافقات منزل العامری روشن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، منبع پارلمانی: موضع مقتدی صدر در مورد توافقات منزل العامری روشن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید