قیمت نفت جهش کرد، برنت به بالای 78 دلار رسید

به گزارش مجله زیبایی زندگی به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، قیمت نفت برنت با تهدید حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و افت ذخایر انبارهای نفت آمریکا برای دومین هفته متوالی بالا رفت.

قیمت نفت جهش کرد، برنت به بالای 78 دلار رسید

پس از این که حسن روحانی گفت درصورتی که ایالات متحده مانع صادرات نفت خام ایران گردد، آماده است تا جلوی صادرات نفت منطقه را بگیرد، قیمت نفت به بالای 78 لار جهش کرد.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه سپتامبر 48 سنت بالا رفت و به 78.24 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام آمریکا، دابلیوتی آی با 19 دلار افزایش به قیمت 74.33 دلار در هر بشکه رسید و به رکورد میان روزی روز سه شنبه خود که بالای 75 دلار بود و بالاترین نرخ 3.5 ساله این شاخص نفتی بود، نزدیک شد.

قیمت نفت آمریکا در معاملات امروز بسته نخواهد شد چراکه بازارهای آمریکا به علت روز استقلال تعطیل هستند. (تغییر قیمت های این شاخص به معاملات بازارهای دیگر دنیا وابسته است)

رییس جمهور ایران، حسن روحانی، در روز سه شنبه تهدید کرد درصورتی که واشنگتن به روند خود برای فشار آوردن به کشورها برای توقف خرید نفت از ایران ادامه دهد، صادرات نفت منطقه را مختل خواهد نمود.

موسسه سوخت آمریکا گفت در هفته منتهی به 29 ژوئن ذخایر انبارهای نفت آمریکا، 4.5 میلیون بشکه افت کرد و به 416.9 میلیون بشکه رسید. این درحالیست که تحلیل گران پیش بینی نموده بودند از میزان ذخایر 3.5 میلیون بشکه کاسته گردد.

میزان ذخایر در مرکز واردات کوشینگ اوکلاهاما، 2.6 میلیون بشکه کاهش یافت. میزان ذخایر کوشینگ پس از این که تشکیلات صادرات نفت سین کرود کانادا که روزانه 360 هزار بشکه نفت را به آمریکا منتقل می کرد دچار مشکل شد، در حال افت می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 502

به "قیمت نفت جهش کرد، برنت به بالای 78 دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت جهش کرد، برنت به بالای 78 دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید