معرفی برگزیدگان جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران

به گزارش مجله زیبایی زندگی، برگزیدگان سیزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران معرفی شدند.

معرفی برگزیدگان جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران

به گزارش مجله زیبایی زندگی در بخش کتاب سال این دوره از جایزه، مهدی مظفری ساوجی با کتاب باران با انگشت های لاغز و غمگین اش به عنوان برگزیده انتخاب شد.

همچنین در بخش ویژه این جایزه با عنوان شاعران بدون کتاب (شاعران فارسی زبانی که تاکنون در ایران مجموعه شعر منتشر ننموده اند) سیده محبوبه بصری از بوشهر، به عنوان نفر اول انتخاب شد. رضا عظیمی از قم نیز به عنوان نفر دوم و همچنین نیلوفر شاطری از خوزستان و بیتا علی اکبری از خراسان مقام سوم مشترک را در این بخش به خود اختصاص دادند.

جایزه شعر مجله زیبایی زندگی در دوره سیزدهم همچنین در بخش تجایا از یک عمر فعالیت شعری، با یادکرد از زنده یاد لایق شیرعلی، مؤمن قناعت و بازار صابر و همچنین خانم گلرخسار، از فرزانه خجندی به نمایندگی از شاعران پیشکسوت فارسی زبان تاجیکستان تجلیل کرد.

پیش تر، نامزدهای بخش کتاب سال این جایزه به توضیح زیر معرفی شده بودند:

می خوش (عبدالحسین انصاری - سپیده باوران)، رابطه برگ ها گاهی به هم می خورد (منیره پرورش - مروارید)، گورکن ها گریه هایشان را عمیق تر حفر می نمایند (مجید تیموری - مروارید)، اسفندیاری در چشم چپ (آنا رضایی - هشت)، سانت هایی برای تینا (کتایون ریزخراتی - چشمه)، اعداد (بابک زمانی - فصل پنجم)، نیلوفر نام دیگر زخم است (نیلوفر شریفی - بوتیمار)، نامی نمی توان گذاشت (آریا صدیقی - چشمه)، نقشه فرار (محمد عسکری ساج - فصل پنجم)، روح اندوهگین یک شاعر (سیدرضا محمدی - شهرستان ادب)، باران با انگشت های لاغر و غمگین اش (مهدی مظفری ساوجی - کوله پشتی) و همین فرش چوب خورده (شهین منصوری آرانی - مروارید).

دبیرخانه سیزدهمین جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب مجله زیبایی زندگی، همچنین در بخش ویژه شاعران فارسی زبانی که در ایران کتاب مجموعه شعر منتشر ننموده اند، نامزدهای این دوره را به توضیح زیر معرفی نموده بود:

سیده محبوبه بصری، رحمان حسینیان، نیلوفر شاطری، سیدیوسف صالحی، علی پورصفری، رضا عظیمی، بیتا علی اکبری، فریبا ماموریان و سعید مبشر.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 160

به "معرفی برگزیدگان جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برگزیدگان جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید