مقام آمریکایی: کره شمالی به کوشش های پشت پرده دولت بایدن پاسخ نداده است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک مقام ارشد دولت بایدن فاش نموده است که کره شمالی تا به امروز به کوشش های دیپلماتیک پشت پرده کاخ سفید از اواسط فوریه پاسخ نداده است.

مقام آمریکایی: کره شمالی به کوشش های پشت پرده دولت بایدن پاسخ نداده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته است که کره شمالی به کوشش های دیپلماتیک پشت پرده کاخ سفید از اواسط فوریه تا به امروز پاسخ نداده است، از جمله کوشش های دولت آمریکا برای برقراری ارتباط با دفتر نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل.

بر اساس این گزارش، در حالی که دولت جدید آمریکا پیش از این وعده داده بود تا راهبرد خود در قبال کره شمالی را تغییر خواهد داد و از فشار و تحریم برای خلع سلاح اتمی و موشکی پیونگ یانگ استفاده خواهد نمود ولی اظهارات یک مقام ارشد دولت بایدن نشان می دهد کاخ سفید از اواسط فوریه تا به امروز برای برقراری تماس با کره شمالی کوشش نموده است.

رویترز در ادامه اضافه نمود: فاش شدن کوشش های ناکام دولت بایدن برای برقراری تماس با کره شمالی، نگرانی ها و ابهامات زیادی را درباره چگونگی اقدامات ایالات متحده برای کاهش تنش ها با کره شمالی درباره برنامه های موشک بالستیک و تسلیحات هسته ای ایجاد نموده است.

این مساله همچنین بعد جدیدی را در سفر هفته آینده وزرای خارجه و دفاع آمریکا به کره جنوبی و ژاپن اضافه نموده است، در این سفر قرار است وزرای دفاع و خارجه آمریکا، زرادخانه هسته ای کره شمالی را در اولویت موضوعات خود قرار دهند.

این مقام ارشد دولت بایدن که نامش فاش نشده، حاضر به ارائه توضیحات بیشتری درباره کوشش های دیپلماتیک کاخ سفید نشده ولی اضافه نمود: از اواسط فوریه تا به امروز به وسیله کانال های ارتباطی مختلفی برای برقراری تماس با پیونگ یانگ کوشش شده ولی تا به امروز هیچ پاسخی از کره شمالی دریافت ننموده ایم.

دولت بایدن تا به امروز از اعلام علنی رویکرد و راهبرد خود در قبال کره شمالی خودداری نموده است.

این در حالی است که یک مقام ارشد آمریکایی نیز سه شنبه گذشته در اظهاراتی گفت: بازنگری سیاست دولت بایدن در قبال کره شمالی، احتمالا طی ماه آینده یا بعد از آن، تکمیل و نهایی خواهد شد.

دولت جدید آمریکا که در ماه ژانویه به قدرت رسیده، اعلام نموده است که سیاست دولت ترامپ در قبال کره شمالی را مورد بازنگری کامل قرار خواهد داد. ترامپ راهبرد تعامل بی سابقه با کره شمالی را در پیش گرفت ولی نتوانست پیونگ یانگ را برای تسلیم سلاح های اتمی اش، متقاعد کند.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: ما در حال یک بازنگری و ارزیابی جدی راهبردی در مورد سیاست واشنگتن در قبال کره شمالی هستیم. پیش بینی ما این است که این بازنگری طی ماه آینده یا بعد از آن نهایی و تکمیل خواهد شد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفته است که رویکرد واشنگتن در قبال کره شمالی احتمالا شامل تحریم های بیشتر یا مشوق های دیپلماتیک نامشخص خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1578

به "مقام آمریکایی: کره شمالی به کوشش های پشت پرده دولت بایدن پاسخ نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: کره شمالی به کوشش های پشت پرده دولت بایدن پاسخ نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید