مهار موج سنگین کرونا در گیلان، بستری 400 بیمار

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران/گیلان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به مهار موج سنگین اولیه کرونا در استان، گفت: در حال حاضر بیش از 400 نفر از هم استانی ها در بیمارستان های سراسر استان بستری هستند و روزانه 10 ها مورد جدید بستری می شود.

مهار موج سنگین کرونا در گیلان، بستری 400 بیمار

محمدرضا نقی پور در گفت وگو با مجله زیبایی زندگی، از مدیریت خوب و کنترل نسبی اپیدمی کرونایی در گیلان خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه ما توانستیم موج سنگین اولیه کرونا را تا حدی مهار کنیم، اما این موضوع نشان دهنده اتمام کار نیست.

وی با بیان اینکه کماکان در بستر یک اپیدمی جهانی در حال حرکت هستیم، افزود: در حال حاضر بیش از 400 نفر از هم استانی ها در بیمارستان های سراسر استان بستری هستند و روزانه 10 ها مورد جدید بستری می شود؛ البته به همین نسبت خروجی از بیمارستان داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم تداوم اقدامات پیشگیرانه به منظور مهار کامل اپیدمی کرونا، یادآور شد: اگر طرح فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود، شیب ابتلا به کرونا شدیدتر خواهد شد و بیماران چندین برابر می شوند.

نقی پور گفت: اگرچه استان گیلان موج سنگین اولیه کرونا را پشت سر گذاشته است، اما خطر اوج دریافت دوباره آن همچنان وجود دارد لذا مردم گیلان برای سلامت کامل خود و دیگران باید فاصله گذاری اجتماعی، ماندن در خانه، خودداری از حضور غیرضروری در اماکن عمومی و تجمعات و... را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 946

به "مهار موج سنگین کرونا در گیلان، بستری 400 بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار موج سنگین کرونا در گیلان، بستری 400 بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید