نامه اعضای شورایعالی کاربه محسنی بندپی، فشارمضاعف بر معیشت کارگران

به گزارش مجله زیبایی زندگی، آخرین نشست شورای عالی کار، سوم مرداد ماه با حضور شرکای اجتماعی با دستور کار آنالیز راهکارهای افزایش معیشت کارگران در سال 97 به دلیل شرایط ویژه اقتصادی، برگزار و در آن نشست مقرر شد نمایندگان هر دو گروه کارگری و کارفرمایی پیشنهادات اجرایی خود را در چارچوب قانون، حداکثر تا یکماه آینده به شورای عالی کار ارائه دهند تا در نهایت، تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ گردد.

نامه اعضای شورایعالی کاربه محسنی بندپی، فشارمضاعف بر معیشت کارگران

اما با گذشت حدود 2 ماه از آخرین نشست شورای عالی کار و به رغم آنالیز و توافق شرکای اجتماعی در خصوص راهکارهای افزایش قدرت خرید جامعه کارگری در کمیته دستمزد شورای عالی کار، با وجود درخواست نمایندگان کارگری مبنی بر تشکیل نشست قوق العاده، هنوز نشستی در این خصوص برگزار نشده است.

در همین خصوص، نمایندگان کارگری شورای عالی کار طی نامه ای به محسنی بندپی سرپرست وزارت کار، تاکید کردند:یادآور می شویم جلسه این شورا برای آخرین بار در تاریخ 97.5.3 قریب به 2 ماه قبل تشکیل شد و در خواست 3 نفر عضو کارگری این شورا برای برگزاری جلسه فوق العاده نیز بلااثر بوده است.

نمایندگان کارگری شورای عالی کار در نامه خود همچنین اعلام کردند با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده و فشار مضاعف کاهش قدرت خرید کارگران پیگیری های لازم برای تشکیل نشست فوق العاده شورای عالی کار در اسرع وقت به عمل آید.

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نمایندگان کارگری شورای عالی کار پیش از آن و در تاریخ 27 تیرماه به دلیل شرایط پیش آمده اقتصادی که منجر به تورم در اقلام ضروری خانوار و به تبع آن کاهش قدرت خرید شد، درخواست کتبی خود را برای آنالیز راهکارهای جبران قدرت خرید در شورای عالی کار، به احمد مشیریان معاون روابط کار وزیر کار ارسال کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 50

به "نامه اعضای شورایعالی کاربه محسنی بندپی، فشارمضاعف بر معیشت کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه اعضای شورایعالی کاربه محسنی بندپی، فشارمضاعف بر معیشت کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید