هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ایسنا نوشت: یک عضو ارشد اندیشکده ای آمریکایی با بیان اینکه آمریکا می داند تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نخواهد شد، گفت که دولت ترامپ میخواهد با دست آویز قرار دادن عدم تمدید این تحریم، از ابزار بازگردانی تحریم ها علیه ایران در توافق هسته ای استفاده نموده و موجب از بین رفتن این توافق گردد.

هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران

به گزارش پایگاه خبری هیل، ایلان گلدنبرگ عضو ارشد اندیشکده مرکز امنیت نوین آمریکا در گفت و گو با هیل درباره موضع دولت ترامپ راجع به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: دولت دونالد ترامپ(رئیس جمهور آمریکا) می داند که تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نخواهد شد و بیش از هر چیزی، این محرکی خواهد شد برایشان تا ابزار بازگردانی دوباره تحریم ها (در توافق هسته ای) را فعال نموده و هر آنچه از برجام(توافق هسته ای) مانده است را از بین ببرند.

با این وجود، گلدنبرگ می گوید که قطعنامه شورای امنیت مربوط به توافق هسته ای بخشی اصلی ساختار(این توافق) بوده و هر آنچه از برجام باقی مانده است را زنده نگه می دارد.

گلدنبرگ ادامه داد: اگر آن را در هم بشکنید، ممکن است موجب فرو ریختن کل توافق شوید. هیچ کسی واقعا نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد. موضع دولت آمریکا این است که لغو شدن تحریم تسلیحاتی کاملا غیر قابل قبول است. اما موضع اصلی شان این است که ما می خواهیم برجام را از بین ببریم و می خواهیم از آن به این منظور استفاده کنیم.

اظهارات گلدنبرگ در پی این مطرح می گردد که دولت آمریکا اخیرا با ارائه پیش نویس قطعنامه ای در زمینه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، میخواهد با اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل رای مثبت اعضای آن را برای تمدید ین تحریم جلب کند.

دولت آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته ای در سال 2018 تهدید نموده است که اگر این قطعنامه تصویب نگردد، از ابزار بازگردانی تحریم های در این توافق برای بازگردانی تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد نمود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1197

به "هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف نهایی ترامپ از تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید