هودی: بازار سهام زیان خود را تا خاتمه سال جبران خواهد نمود

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سهام زیان خود را تا سرانجام سال جبران خواهد نمود، به همین دلیل بهتر است سهامدارانی که همچنان در بازار حضور دارند صبوری نمایند و تصمیم به رفتار های هیجانی نگیرند.

هودی: بازار سهام زیان خود را تا خاتمه سال جبران خواهد نمود

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عرفان هودی اضافه کرد: بازار سهام از شرایطی که همه مردم از آن انتظار داشتند تا به صورت روزانه پنج درصد سود را کسب نمایند صد در صد فاصله گرفته است و برای مدتی شرایطی را که تا دو ماه گذشته در بازار داشتیم را شاهد نخواهیم بود.

وی ادامه داد: بازار بورس تغییر فرایند داده است و از فاز صعودی مطلق خارج و در حال اجرا معاملات به صورت خنثی است، حتی گاهی بازار هشدار فرایند نزولی را می دهد.

هودی با بیان اینکه سهامداران در شرایط فعلی باید هوشمند عمل نمایند و آن ها هم مانند تغییر فرایند بازار، اقدام به تغییر استراتژی های خود برای سرمایه گذاری در بورس نمایند، اضافه کرد: استراتژی که فعالان بازار در بازار های صعودی در پیش می گیرند بلند مدت نیست و در روز های مثبت بازار شاهد بودیم که بعضی از فعالان بازار به دنبال استراتژی نوسان گیری هستند.

وی با اشاره به اینکه فعالان بازار استراتژی نوسان گیری را باید در شرایطی که بازار در حالت خنثی قرار گرفته است به کار بگیرند، گفت: سهامداران نباید در شرایطی که بازار بر مدار صعودی قرار گرفته است از چنین استراتژی استفاده نمایند، در حالی که بعضی از سهامداران استراتژی اشتباهی را دنبال کردند و در بازار به دنبال نوسان گیری بودند.

هودی با بیان اینکه فرایند استراتژی سهامداران باید از نوسان گیری کوتاه مدت به سمت استراتژی بلندمدت پیش رود، گفت: سهامداران قدیمی در حال استفاده از تجربه هایی هستند که در سال 93 و 94 به دست آوردند در حالی که سهامداران جدید همه به فکر خروج از بازار هستند که این امر باعث کاهش ارزش و حجم معاملات بازار شده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: خروج نقدینگی از این بازار در اوایل فرایند اصلاحی شاخص بورس افزایش یافت که این موضوع نشان دهنده تصمیم گیری های هیجانی و خروج بدون فکر سهامداران از بازار بوده است.

وی اضافه کرد: بورس برای مدتی در نوسان خواهد بود، اما سهامداران باید با صبر در این بازار در انتظار بازگشت و کاهش نوسان های ایجاد شده باشند.

هودی بازار سرمایه را بازاری هوشمند دانست و گفت: بازار سهام زودتر از دیگر بازار ها مسایل موجود را پیش بینی و تحت تاثیر آن ها قرار می گیرد، مانند گرانی دلار که آن را پیشخور کرد و باعث صعود سنگین بازار شد.

این کارشناس سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در میان مدت و تا سرانجام امسال در راستا صعودی قرار خواهد گرفت، گفت: بهتر است سهامدارانی که اکنون در بازار حضور دارند صبوری نمایند و با عجله و هیجان به سمت عرضه سهام خود در بازار نفرایند، زیرا بازار سهام زیان خود را تا سرانجام سال جبران خواهد نمود و پیش بینی می گردد شاخص به مرز کانال دو میلیون واحد برسد.

وی با تاکید بر اینکه بعضی از اقدام های نظارتی بر بازار مانند بازارگردانی باید زودتر از این ها انجام می شد، گفت: بازارگردانی بر روی سهام اجباری شده است، اما هنوز به صورت رسمی اجرایی نمی گردد، بهتر است یک متولی یا بعضی از هلدینگ ها مانند بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان و آستان قدس که بیشتر از 30 شرکت زیرمجموعه آن ها در بازار سرمایه حضور دارند از صنایع شرکت های کوچک حمایت نمایند.

هودی اضافه کرد: سهام شرکت های کوچک ریل نقدشوندگی بازار هستند و تا زمانی که شرکت های کوچک شرایط باثباتی پیدا ننمایند شرکت های عظیم متعادل و مثبت نمی شوند و بازار سرمایه اصلی ترین عامل نقدشوندگی را از دست می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1290

به "هودی: بازار سهام زیان خود را تا خاتمه سال جبران خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هودی: بازار سهام زیان خود را تا خاتمه سال جبران خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید