واکنش بوریس جانسون به حدس ها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام

فارس نوشت: نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه شانس توافق این کشور با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت افزایش یافته گفت که او خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام نیست.

واکنش بوریس جانسون به حدس ها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه، در میان هیاهوی مخالفانش درباره مسائل پیرامون خارج کردن کشورش از اتحادیه اروپا (برگزیت) سخنرانی کرد.

او در این سخنرانی گفته که شانس توافق با اتحادیه اروپا افزایش یافته است. طبق گزارش اسکای نیوز جانسون گفت: در هفته های گذشته، شانس توافق افزایش پیدا نموده است.

جانسون در حالی سخنرانی می کرد که معترضان با سردادن شعارهایی مانند کودتا را متوقف کن، مخالفت خودشان را با طرح او برای دور زدن مجلس انگلیس گفتند.

پیش از این اقدام بوریس جانسون در برگزاری یک جلسه با اعضای کابینه به برآورد هایی منجر شده بود مبنی بر اینکه او ممکن است با صدور فراخوان برگزاری انتخابات زودهنگام علیه هم حزبی های خود که مخالف خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا هستند، شورش کند.

گروهی از قانونگذاران محافظه کار انگلیسی قصد دارند روز سه شنبه طرحی را ارائه نمایند که جانسون را به تمدید روند برگزیت، در صورت عدم موفقیت در رسیدن به توافق جدید با اتحادیه اروپا ملزم می نماید.

جانسون در سخنرانی خود، در پاسخ به این برآورد ها گفت: من انتخابات نمی خواهم. شما انتخابات نمی خواهد.

بعضی تحلیلگران می گویند جانسون با این گزینش واژگانی، در واقع هنوز شایعه عدم برگزاری انتخابات زودهنگام را رد ننموده است.

جانسون گفت چنانچه اتحادیه اروپا بر این باور باشد که نمایندگان انگلیسی قصد دارند در برگزیت تأخیر بی مورد ایجاد نمایند، در روند کار اخلال خواهد شد.

ترزا می نخست وزیر مستعفی انگلیس سه بار توافق با اتحادیه اروپا را به مجلس ارائه کرد اما قانون گذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد سال جاری با اعلام شکست کوشش هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را گفت و در تاریخ هفتم ژوئن (17 خرداد) رسماً از سمت خود استعفا داد.

بوریس جانسون وعده داده است که روز 31 اکتبر، مهلت برگزیت، لندن با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

جانسون در سخنرانی دوشنبه گفت تحت هیچ شرایطی خواهان تأخیر در اجرای برگزیت از سوی اتحادیه اروپا نخواهد شد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 346

به "واکنش بوریس جانسون به حدس ها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بوریس جانسون به حدس ها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید