وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری ، خطر یلدا برای سالمندان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری هرگونه عادی انگاری شرایط و بی توجهی به رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی را منجر به وقوع پیک های بعدی بیماری در زمستان عنوان نمود و گفت: تجربه ثابت نموده که هر بار به دنبال عادی انگاری شرایط و عدم رعایت ها، پیک های شدید بیماری اتفاق افتاده و هر پیک نسبت به پیک قبلی بیماری شدیدتر بوده است.

وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری ، خطر یلدا برای سالمندان

به گزارش جام جام آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر پیغام طبرسی ضمن هشدار نسبت به تبعات عادی انگاری شرایط، اظهار کرد: اگرچه به دنبال اعمال پروتکل ها و محدودیت های جدی آمار ابتلا و بستری در بیمارستان ها تا حدودی کاهش یافته است، ولی متاسفانه بیماری همچنان در جامعه به صورت فعال در حال چرخش است و عادی انگاری شرایط و غفلت مجدد تبعات جدی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اعلام شرایط قرمز کرونایی در استان های شمالی کشور، تاکید نمود: مطمئنا تهران نیز متاثر از این شرایط خواهد بود، ضمن اینکه اگر محدودیتهای جاده ای لغو می شد، تهران همچنان در شرایط قرمز باقی می ماند.

این متخصص عفونی با تاکید بر اینکه شرایط کشور و به تبع آن استان تهران پایدار نیست، عنوان نمود: بنابراین رعایت اصول بهداشتی و پروتکل ها از سوی مردم و تمدید محدودیت ها از سوی مسوولان باید همچنان ادامه داشته باشد.

طبرسی در این رابطه به دورهمی های خانگی به عنوان عامل بالقوه شیوع بیماری اشاره نمود و گفت: همچنان درصد بالایی از مبتلایان به دنبال برگزاری دورهمی های کوچک خانگی مبتلا می شوند، بنابراین توصیه اکید پرهیز از برگزاری دورهمی های خانگی و خانوادگی است، چرا که بیماری همچنان به صورت فعال در جامعه وجود دارد و به خصوص در مراسم هایی همچون شب یلدا که سالمندان نیز حضور دارند، خطر دوچندان می گردد؛ چراکه همچنان درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در سالمندان بالاست و توصیه می گردد که این برنامه ها و سنت ها سال جاری به صورت مجازی برگزار گردد.

این استاد دانشگاه هرگونه عادی انگاری شرایط و بی توجهی به رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی را منجر به وقوع پیک های بعدی بیماری در زمستان خواند و گفت: تجربه ثابت نموده که هر بار به دنبال عادی انگاری شرایط و عدم رعایت ها، پیک های شدید بیماری اتفاق افتاده و هر پیک نسبت به پیک قبلی بیماری شدیدتر بوده است.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ضمن هشدار نسبت به وقوع پیک چهارم بیماری کووید 19 در صورت بی توجهی به اصول بهداشتی و عادی انگاری شرایط، اظهار کرد: امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد؛ چراکه دیگر تاب و توانی در بیمارستان ها و کادر درمان باقی نمانده و در صورت رخداد پیک بعدی، شرایط بسیار بغرنج خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه رعایت پروتکل ها و محدودیت ها از سوی مردم و مسوولان، عنوان نمود: این در حالیست که متاسفانه با برداشتن هر محدودیت، مردم مجددا به پاساژ و بازار هجوم می برند و یا می بینید که پیست های اسکی شرایط بسیار بدی دارند، همچنین متاسفانه مردم در فضاهای کوچک رستوران ها بدون ماسک در کنار هم نشسته اند که بسیار خطرناک است. اگر رعایت نگردد بیماری مجددا شعله ور خواهد شد و این بار کنترل آن بسیار سخت خواهد بود.

طبرسی با بیان اینکه هر پیک شدید بیماری تا 8 هفته طول می کشد، تاکید نمود: محدودیت ها و پروتکل ها باید به صورت تدریجی برداشته گردد و بعضی از محدودیت ها نباید تا انتها اپیدمی برداشته گردد؛ به عنوان نمونه لغو محدودیت های تردد درون و برون شهری تبعات زیادی خواهد داشت و شاید یکی از بهترین محدودیت ها که به ثبات نسبی بعضی استان ها منجر شد، همین محدودیت های بین استانی بود که نباید لغو گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1415

به "وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری ، خطر یلدا برای سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع پیک چهارم کرونا درصورت عادی انگاری ، خطر یلدا برای سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید