چین: آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان احترام بگذارد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ضمن محکومیت پهپادی آمریکا علیه رهبر سابق طالبان افغان در خاک پاکستان گفت که این حملات قوانین بین المللی را نقض می نماید و آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان احترام بگذارد.

چین: آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان احترام بگذارد

با ما همراه باشید و با تور 7 روزه چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، پس از مخالفت شدید پاکستان، دولت چین نیز پس از گذشت چند هفته، در حمایت از این کشور علیه حمله پهپادی آمریکا در ایالت بلوچستان وارد میدان شده است.

هونگ لی سخنگوی وزارت امور خارجه چین بیان کرد که حمله پهپادی علیه رهبر سابق طالبان افغان در خاک پاکستان خلاف حاکمیت پاکستان است.

وی گفت: پاکستان برای فرایند صلح افغانستان و مبارزه با تروریسم در منطقه اقدامات زیادی انجام داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: گروه چهارجانبه مذاکرات فرایند صلح که برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان تشکیل شده است، مسئولیت دستیابی به صلح و امنیت در این کشور را به عهده دارد.

محکومیت حمله پهپادی آمریکا علیه ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان افغان در ایالت بلوچستان از سوی مقامات اسلام آباد ادامه دارد و این امر باعث تنش بیشتر در روابط واشنگتن اسلام آباد شده است.

رسانه های پاکستانی پیش از این نیز اعلام نموده بودند که هیئت عالی رتبه آمریکا برای گفت وگو در خصوص این حمله پهپادی وارد اسلام آباد شده است.

گفته می گردد که مقامات اسلام آباد در ملاقات با هیئت آمریکایی ملاحظاتی را در خصوص این حمله مطرح خواهند کرد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 748

به "چین: آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان احترام بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان احترام بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید