کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تهران (پانا) - معاون امور صنایع وزارت صمت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت اطلاع داد.

کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد

به گزارش وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در نشست هم اندیشی با اعضای کانون صنایع غذایی ایران گفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی تحت یک نشان ایرانی علاوه بر توسعه صادرات غیرنفتی و حضور در بازارهای جهانی، فرصت مناسبی برای توسعه صنایع پیشران در بستری فراتر از بازار داخلی فراهم خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره صنعتی و بسترسازی برای تدوین سند راهبردی برای کل زنجیره صنعتی اضافه کرد: در کنار برنامه ریزی برای تدوین سند راهبردی، تشکیل کنسرسیوم مشترک با حضور نشان های مطرح، بستر را برای حضور قدرتمند در بازارهای جهانی فراهم خواهدکرد.

صادقی نیارکی با تاکید بر ضرورت تجمیع تقاضا در زنجیره صنعتی مانند صنایع غذایی، گفت: توسعه صنایع پیشران نظیر صنایع غذایی نیازمند همکاری کل زنجیره صنعتی است و این مهم در بستر کنسرسیوم صادراتی نخستین گام برای توسعه صنایع غذایی است.

لازم به ذکر است، تعدادی از اعضا کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در راستای سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره ارزش صنایع پیشران ضمن طرح اقدامات اجرا شده برای تدوین سند راهبردی توسعه صنایع غذایی، گزارشی از برنامه های دردست اجرا، برای توسعه صنایع غذایی در بازارهای صادراتی ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1668

به "کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید