کوشکی: گستاخی سفیر فرانسه ناشی از رفتار دولت روحانی و جریان حامی آن است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تحلیلگر مسائل سیاسی با طرح این سؤال که چه افراد و حرکت هایی در داخل باعث شده ند که سفیر فرانسه جرأت کند در امور داخلی ما دخالت کند، گفت: این گستاخی طرف اروپایی ناشی از رفتار تحقیرآمیزی است که دولت روحانی و جریان حامی آن انجام داده اند.

کوشکی: گستاخی سفیر فرانسه ناشی از رفتار دولت روحانی و جریان حامی آن است

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، فیلیپ تیه بو سفیر فرانسه در تهران در گفت وگویی با روزنامه کار و کارگر و در پاسخ به این سؤالی مبنی بر این که آیا شما امیدوار هستید که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، آمریکا به برجام بازگردد، گفته است مذاکرات فعلی وین نتیجه سال ها کوشش همه طرف های باقی مانده در برجام است و رئیس جمهور ماکرون نیز بارها از این توافق حمایت نموده است. حتی برای حفظ برجام آقای ماکرون طرحی را ارائه کرد که متاسفانه کنشگرانی در ایران و آمریکا مانع از اجرایی شدن آن طرح شدند، ولی فرانسه تمام کوشش خود را برای حفظ برجام داشته و حتی آقای ظریف را در اوج تنش های ایران و آمریکا به اجلاس جی 7 دعوت کردیم تا پنجره مذاکرات را باز نگاه داریم و خوشبختانه تا امروز پنجره مذاکرات بسته نشده است. در حال حاضر هم همین فرایند طی می گردد و هدف هم این است که تا قبل از آغاز انتخابات در ایران شاهد احیاء کامل توافق هسته ای باشیم.

در همین خصوص محمدصادق کوشکی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار عنوان نمود: از چند بعد باید به این مسئله نگاه کرد؛ یک بعد این است که چه کسانی و حرکت هایی در داخل کشور باعث شده اند سفیر فرانسه جرأت کند که در مسائل داخلی کشور ما دخالت کند؟

وی پاسخ داد: اگر نگاه کنیم متوجه می شویم متاسفانه جریانی در کشور که همه مسائل را به مذاکرات و مباحث هسته ای پیوند زده و با تحقیر داشته های خودی راه چاره مسائل کشور حتی آب خوردن را در مذاکره دانستند، عملا برای تحقیر ملت ایران چراغ سبز به طرف های اروپایی داده و رفتار استعمارگرایانه قرن نوزدهمی را در قبال ملت ایران به کار برده اند.

کوشکی اضافه نمود: این گستاخی طرف اروپایی ناشی از رفتار تحقیرآمیزی است که دولت روحانی و جریان حامی آن انجام داده و ملت ایران و توانمندی های این ملت را نادیده گرفته و به طرف غربی ارزش و اعتبار داده اند.

به گفته این تحلیلگر مسائل سیاسی وقتی دولت و جریان سیاسی حامی آن ملتی را تحقیر می نماید، طرف غربی با سابقه چند صد ساله استعمارگری به خودش اجازه می دهد که آن ملت و کشور را تحقیر نموده و در امور داخلی آن دخالت کند.

وی بیان نمود: توقعی از وزارت امور خارجه برای برخورد با این موضوع و دفاع از حیثیت و شرافت کشور نداریم. تنها می توانیم امیدوار باشیم که دولت روحانی در چند ماه به جامانده از این دولت، آسیب بیشتری به اعتبار و صندلی کشور وارد نکند.

کوشکی اعلام کرد: این ساختار، قدرت پاسخگویی به دخالت های طرف غربی را ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1596

به "کوشکی: گستاخی سفیر فرانسه ناشی از رفتار دولت روحانی و جریان حامی آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشکی: گستاخی سفیر فرانسه ناشی از رفتار دولت روحانی و جریان حامی آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید