یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، وزیر بهداشت افغانستان امروز دوشنبه (5 اسفند) در یک نشست خبری ابتلای یک فرد به ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد.

یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله زیبایی زندگی، فیروز الدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان امروز دوشنبه (5 اسفند) در یک نشست خبری ابتلای یک فرد به ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد.

وی گفت: روز گذشته سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت هرات ثبت شده بود که پس از آنالیز های این وزارت، یک مورد آن، مبتلا به ویروس کرونا شناخته شده است.

فیرزو افرود: دو فرد دیگر که مشکوک به این ویروس بودند، آزمایش آنها منفی بوده است.

وی از شهروندان افغانستان خواست تا ضمن رعایت بهداشت فردی و عمومی تنها اخبار مربوط به این بیماری را از وزارت بهداشت افغانستان پیگیری نمایند.

وزیر بهداشت افغانستان تاکید نمود که این فرد در موقع مناسب شناسایی شده و فرد مبتلا به ویروس در مرکز درمانی معین و استاندارد نگهداری می گردد و هیچ تماسی با جامعه ندارد.

فیروز همچنین توضیح داد که 80 درصد افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علایم این ویروس را ندارند و سالم می مانند و توان کشندگی این ویروس دو الی سه درصد است یعنی از 100 نفر دو الی سه نفر می میرند.

وزیر بهداشت افغانستان پس از اعلام نخستین رویداد ثبت کرونا در ولایت هرات، شرایط اضطرار را در این ولایت خاطرنشان کرد و از شرکت های هوایی و زمینی خواست تا اطلاع ثانوی از رفت و آمد در این ولایت خودداری نمایند.

به گزارش فارس، وزارت بهداشت افغانستان روز گذشته از شناسایی سه مورد مشکوک ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داده بود.

مقامات وزارت بهداشت افغانستان اعلام نموده بودند که سه مورد مشکوک ویروس کرونا را در ولایت هرات شناسایی شده است. به گفته آنها، از این افراد نمونه برداری شده و برای آزمایش به کابل فرستاده شده بود.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 838

به "یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید