18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت خصوصی سازی شده است

پارچینی گفت: 18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت طی 10 سال اخیر خصوصی سازی شده و آزادسازی 26 هزار میلیارد تومان آن باقی مانده است.

18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت خصوصی سازی شده است

به گزارش ، پارچینی مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به روش های بازار بورس در مورد واگذاری دارایی های دولت اعلام کرد: عمده روش های بازار بورس برای واگذاری دارایی های دولت به صورت بلوکی و تنها یک دهم آن به صورت عرضه به عموم صورت گرفته است.

وی ابراز کرد: بخشی از خصوصی سازی که قرار بود به عموم جامعه تسری داده گردد در قالب سهام عدالت رخ داد که باید آن را عملیاتی و آزادسازی کنیم. در حال حاضر بازار سرمایه در بخش شرکت بورس و سازمان بورس این آمادگی را دارد و هیچ نگرانی در صورت آزادسازی وجود ندارد.

پرداخت 100 درصدی سود سهام عدالت به مشمولان / 5 درصد وراث متوفیان سود دریافت کردند

پارچینی در شرح بیشتر گفت: 18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت طی 10 سال اخیر خصوصی سازی شده و آزادسازی 26 هزار میلیارد تومان آن باقی مانده که به مرور انجام خواهد شد و پتانسیل این کار هم در بخش خصوصی وجود دارد.

مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران فراهم کردن بستر اجرای آزادسازی سهام عدالت را دغدغه اصلی سازمان بورس به عنوان متولی برشمرد و گفت: هم اکنون بستر های لازم مهیا شده و جای نگرانی نیست، اما جلوگیری از هجوم مردم برای فروش سهام به محض آزادسازی، نیازمند فرهنگ سازی از قبل در بین جامعه است.

این مقام مسئول اعتماد به بخش خصوصی و در اختیار قرار دادن تفاهم نامه های دولت به شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی را از جمله راه چاره های بهبود وضعیت واگذاری دارایی های دولت در بازار سرمایه مطرح نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 241

به "18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت خصوصی سازی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت خصوصی سازی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید