بارندگی در فارس تاکنون خسارتی نداشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس خاطرنشان کرد که علی رغم تشدید سامانه بارشی در سراسر استان خوشبختانه تاکنون این بارش ها در فارس خسارتی به دنبال نداشته است.

بارندگی در فارس تاکنون خسارتی نداشته است

رحیم آزادی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به این که از بعدازظهر یکشنبه 23 دی ماه سامانه بارشی در این استان مستقر شده است، گفت: این سامانه تا خاتمه روز پنج شنبه 27 دیماه در استان فعال خواهد بود.

او با بیان این که هم اینک در اکثر نقاط استان شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف هستیم، اعلام نمود: شهرستان های اردکان، نورآباد و ایزدخواست به ترتیب با بارش 51.1، 27.7 و 19.6 میلی متری باران بیشترین بارش فارس را طی دو روز گذشته به خود اختصاص داده اند.

آزادی ادامه داد: علاوه بر پدیده مه گرفتگی و کاهش دید، طی دو روز آینده شاهد کاهش دما و یخبندان بعضی محورها خواهیم بود.

وی با بیان این که احتمال آب گرفتگی برای معابر نواحی غربی، شمال غربی و مرکزی پیش بینی شده است، گفت: تمهیدات لازم از سوی دستگاه های خدمات رسان استان اندیشیده شده و دستگاه های امدادی برای روبرو با خسارات احتمالی ناشی از این سامانه بارشی در حالت آماده باش قرار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس هم چنین بیان کرد که اطلاع رسانی و هشدار در این باره به راهداران، پلیس راه و دیگر دستگاه های امدادی برای برقراری امینی در جاده ها داده شده است که البته طی دو روز گذشته تردد در همه محورهای مواصلاتی فارس عادی و روان گزارش شده است.

آزادی یادآور شد: اطلاعیه های لازم در این باره به فرمانداری های سراسر فارس صادر و توصیه های لازم به عشایر و روستاییان به جهت عدم تردد در حاشیه مسیل ها، رودخانه ها و چرای دام داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 125

به "بارندگی در فارس تاکنون خسارتی نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارندگی در فارس تاکنون خسارتی نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید