مقالات گردشگری

چگونه دانشجویان دارای ناتوانی های جسمی در خارج از کشور تحصیل کنند

بسیاری از دانشجویان دارای ناتوانی های جسمی اعتقاد دارند که تحصیل در خارج از کشور عملا برای آنها امکان پذیر نیست ، و در مقابل تعدادی از آنها در تلاش هستند که این باورها را از بین ببرند، و از سالیان دور همیشه سعی کرده اند که با تشکیل تیم هایی به جامعه و دانش...

7 فروردین 1399

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در شاهرود برپا شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهرود گفت: به مناسبت دهه فجر نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در این شهر برپا شد.

2 فروردین 1399

توازن ظریف چین در منطقه، یاری نظامی شریک نزدیک پاکستان به افغانستان

وزارت کشور افغانستان در حالی از یاری 400 نوع از تجهیزات نظامی توسط کشور چین برای تامین امنیت افغانستان اطلاع داد که پکن شریک نزدیک اسلام آباد است و چین توازن ظریفی را بین دولت کابل، طالبان و پاکستان رعایت می نماید.

1 فروردین 1399

آشنایی با سیستم قضایی کانادا

دادگاه های کانادا نهاده ای مستقلی هستند. هر استان دارای پلیس , بخش , شهرستان و دادگاه های عالی است و حق فرجام خواهی در سراسر دادگاه های استانی و دادگاه عالی فدرال کانادا وجود دارد. در سطح فدرال , دادگاه فدرال دارای حوزه های قضایی مدنی و جنایی است. همه قضات...

27 اسفند 1398

آشنایی با کشاورزی در کانادا

کم تر از یک دوازدهم سطح زمین کانادا برای تولید محصول مناسب است. حدود چهار پنجم این اراضی زراعی در استان های چمن زار وجود دارد که در آن روزه ای آفتابی در تابستان و بارش کافی برای فراهم کردن عملکرد دانه عالی ترکیب می شود. با این حال , وسیع ترین دامنه محصولات...

26 اسفند 1398

تدابیر قانونی برای جلوگیری از تخریب غار نمکدان و ژئوپارک جهانی قشم

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با صدور دستور ویژه ای خطاب به دادستان قشم از وی خواست به موضوع نگرانی از تخریب حریم آثار تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی و جهانی به ویژه غار نمکدان و ژئوپارک قشم ورود کرده و تدابیر قانونی لازم را اتخاذ کند.

26 اسفند 1398

استقلال و شهر خودرو کوه خستگی را شکست می دهند؟

استقلال و شهر خودرو در آخرین ملاقات پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به مصاف نمایندگان قطر می فرایند و در صورت پیروزی در این مرحله به دور گروهی لیگ قهرمانان راه پیدا می نمایند.

26 اسفند 1398

در روزهای شلوغ آخر سال، کتاب ها را بشنویم

هیاهوی آخر سال و ترافیک و راه بندان خیابان، مشغله های کاری خاص شب عید و دلمشغولی های دیگری که زمستان را بدرقه می نمایند تا سال جدید را رقم بزنند، وقت ما را تنگ تر از قبل می نمایند. روزهایی که دست مان بند است و مشغول خانه تکانی هستیم یا در راه سفر به شهر و...

25 اسفند 1398

یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل یا زندگی در کانادا

یادگیری یک زبان دوم در کنار زبان مادری می تواند مزایای زیادی داشته باشد. با توجه به مرجع بودن زبان انگلیسی در دنیا بیشتر مردم همین زبان را برای یادگیری به عنوان زبان دوم انتخاب می نمایند. اما زبان های دیگری نیز وجود دارند که یادگیری آن ها گزینه مناسبی...

21 اسفند 1398

شهر لایپزیگ آلمان پاریس کوچک

لایپزیگ آلمان، یکی از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان است و گوته، شاعر آلمانی تبار، به این شهر لقب پاریس کوچک داده است. قدمت لایپزیگ به قرن 11 میلادی بر میگردد و تقریباً از شروع تأسیس خود به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی معروف بوده و امروزه نیز در...

20 اسفند 1398

وزیر دفاع به روسیه می رود

وزیر دفاع در هفته جاری در جریان شرکت در ششمین نشست امنیتی مسکو با همتای روسی خود ملاقات می نماید.

15 اسفند 1398

سفر هیأتی بلندپایه از شرق لیبی به سوریه

هیئتی بلندپایه از شرق لیبی برای بحث و آنالیز موضوع مقابله با تجاوزهای ترکیه پس از وارد شدن به سوریه با مقامات این کشور رایزنی کرد.

15 اسفند 1398

ملاقات پوتین و جانسون در برلین؛ امیدی به بهبود روابط روسیه-انگلیس نیست

نخست وزیر انگلیس در نخستین ملاقات شخصی خود با رئیس جمهوری روسیه که در حاشیه کنفرانس برلین انجام شد، گفت: تا زمانی که اقدامات مسکو امنیت انگلیس و متحدانش را تهدید می نماید، عادی سازی روابط بین دو کشور غیرممکن خواهد بود.

15 اسفند 1398

نخستین پروژه گردشگری با سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی احداث می گردد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: نخستین پروژه سرمایه گذاری خارجی چند منظوره آکواریم متشکل از واحدهای تجاری، خدماتی، شهربازی، سینما و بزرگترین آکواریم کشور از سوی سرمایه گذار خارجی از ماه آینده در منطقه آزاد انزلی شروع به کار می نماید.

14 اسفند 1398

بخش عمده ای از آثار تاریخی کشور برای گردشگران ناشناخته است

به گزارش خبرنگاران، اسدالله درویش امیری، پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح اولین شهرک فراوری و پایانه صادرات صنایع دستی استان مرکزی در اراک گفت: صنایع دستی بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی ماست و از این میراث گرانبها باید صیانت گردد.

14 اسفند 1398

بازدید مشترک از محل کمپ های استقبال از مسافران نوروزی شهرستان سربیشه

با هدف برنامه ریزی و جانمایی ایستگاههای استقبال مسافرین نوروزی، از محل های پیشنهادی ایستگاههای استقبال ازمسافرین نوروزی در سطح شهرستان سربیشه بازدید شد.

14 اسفند 1398

سفر رئیس جمهور چین به توکیو به دلیل کرونا به تعویق می افتد

منابع دیپلماتیک چینی و ژاپنی می گویند که سفر رئیس جمهور چین به توکیو به دلیل درگیری دو کشور با ویروس کرونا چند ماه به تاخیر خواهد افتاد.

14 اسفند 1398

ایران درحال تصمیم گیری برای ازسرگیری سفر به سوریه

سرپرست سازمان حج و زیارت از اعزام هیاتی ایرانی به سوریه در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: سوریه هنوز پیش نویس امنیتی را ارائه نکرده، اما بیان کرد این پیش نویس آماده شده است.

14 اسفند 1398

یادگار لاله زار قدیم مرمت و بازسازی شد

معاون شهردار تهران با اشاره به تملک 28 میلیارد و 500 میلیون تومان خانه دایی جان ناپلئون توسط شهرداری تهران، از مرمت و بازسازی تنها بازمانده خیابان لاله زار قدیم اطلاع داد.

13 اسفند 1398

نرخ گذاری تأسیسات گردشگری توسط نهادهای مختلف غیرقانونی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی با اشاره به اینکه ورود تشکل های غیردولتی به مقوله نرخ گذازی تأسیسات گردشگری بر اساس قوانین و مقررات موجود، فاقد وجاهت قانونی است، گفت: این تشکل ها به دنبال منافع...

13 اسفند 1398
تعداد: (173)