علم و تکنولوژی

آیا خواب کافی دارید؟ ، یک اینفوگرافیک بین المللی برای معین شرایط سلامت خواب شما در مقایسه با سایر نقاط دنیا

کیفیت خواب ، الگو و مدت زمان خواب ممکن است بین کشورهای مختلف متفاوت باشد ، اما یک چیز واضح است؛ مردم هنوز خواب کافی ندارند. در حالی که بعضی از افراد می توانند چند ساعت کار نمایند ، بعضی دیگر برای رسیدن به رکوردهای بالاتر کاری و کاهش خواب خود صبح ها قهوه...

5 بهمن 1398

تاریخچه ای از پیتزای ایتالیایی و معرفی آن بعنوان میراث جهانی به یونسکو

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. همه می دانند که پیتزا اصالتا یک غذای ایتالیایی است و ایتالیایی ها بودند که دو غذای لذیذ پیتزا و پاستا را جهانی کردند اما در خصوص پیتزا کمتر کسی می داند که این نان های گرد چه راه پر پیچ و خم و درازی را طی...

3 بهمن 1398

کرمانشاه، قطب گردشگری عشایری کشور

کرمانشاه با داشتن 14هزار خانوار عشایر کوچ رو و داشتن ایل راههای متعدد که سرشار از مواهب طبیعت بکر و دست نیافته گردشگری منحصر به فرد است، قطب گردشگری عشایری کشور محسوب میشود.

1 بهمن 1398

رعایت اخلاق پزشکی باعث بهبود روابط بین پزشک و بیمار می گردد، تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه ای در نظام پزشکی

مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی نظام پزشکی گفت: راهنما های عمومی اخلاق حرفه ای باهدف بهبود روابط بین پزشک و بیمار تدوین شده است.

1 بهمن 1398

یزد به عنوان یک گالری هنری خاص در دنیا مطرح است

خبرنگاران/یزد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از شهر یزد به عنوان یک گالری هنری خاص در دنیا نام برد و گفت: خشت خشت یزد از فرهنگ و هنر بالای این شهر دنیای یاد می نماید.

1 بهمن 1398

معلولانی که دنیا را زیباتر کردند

روزنامه خراسان - جواد نوائیان رودسری: معلولیت، محدودیت نیست؛ این شعار زیبا و تأثیرگذار را بسیار شنیده ایم و شاید، بسیار بر زبان رانده ایم، اما کمتر به سراغ مصادیق آن رفته ایم. مصادیقی که در تمام جهان قابل احصا هستند؛ انسان هایی که می گردد در زندگی آن ها،...

30 دی 1398

سال جاری 1 یا 2 پرتاب ماهواره خواهیم داشت، دعوت ایتالیا از ایران برای بازدید از ماهواره مصباح

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: بسیار علاقمند و در کوشش هستیم تا سرانجام امسال یک یا دو پرتاب ماهواره به فضا داشته باشیم.

21 دی 1398

باج خواهی هکرها

حمله سایبری بی سابقه ای که 99 کشور جهان را درگیر کرد فعلا متوقف شده اما احتمالا هنوز به پایان نرسیده است.

17 دی 1398

برگزاری دوره تکمیلی همایش آموزشی فانوس راه (2)

دوره تکمیلی همایش آموزشی فانوس راه (2) اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان گام سوم از دومین دوره این سلسله همایش ها در تاریخ 22 الی 24 آبان ماه در محل دفتر مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار خواهد شد.

15 دی 1398

روسای 4 پژوهشگاه کشور با حکم وزیر علوم ابقا شدند

وزیر علوم در احکام جداگانه ای رؤسای پژوهشگاه های شیمی و مهندسی شیمی ایران، علوم و فناوری اطلاعات ایران، پلیمر و پتروشیمی ایران و رنگ را ابقا کرد.

14 دی 1398

حسگری که جان بچه ها جامانده در خودرو را نجات می دهد

پژوهشگران کانادایی، نوعی حسگر کوچک ابداع نموده اند تا جان بچه ها و حیواناتی که در خودرو جا می مانند، نجات دهند.

13 دی 1398

چرا باید در انتخاب شرکت طراحی سایت تمرکز داشته باشیم؟

حتماً شما هم به یاد می آوردی که زمانی روی میز هر کسب وکار کوچک و بزرگی، یک کارت ویزیت بود که معرف کار و خدماتی که ارائه می دادند بود؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کارت ویزیت ها جای خودشان را وب سایت های آنلاین داده اند که معرف همه چیز هست.

13 دی 1398

اولین هتل کپسولی در ایتالیا، خواب، شارژ و حریم شخصی برای کاربران (

این هتل های کپسولی بخش اعظمی از نیازهای نسل Y یا نسل هزاره را تامین می نمایند.

12 دی 1398

جزئیات 7 میلیارد یورو قرارداد جدید ایران و ایتالیا با وعده ایجاد 700 هزار شغل

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: طی دو روز گذشته در مجموع 18 قرارداد میان ایران و ایتالیا به ارزش 7 میلیارد یورو امضا شد.

7 دی 1398

تور گروهی - انفرادی در ساحل آمالفی ایتالیا

تورهای گروهی انفرادی تورهایی هستند که در گردشگری معاصر اقبال به آن ها بیشتر شده است. برای شناخت این شیوه از گردشگری با خبرنگاران همراه باشید.

2 دی 1398

چسب دوطرفه جایگزین بخیه می گردد

بخیه هایی که بعد از جراحی برای ترمیم زخم ها به کار می رود، معمولا به بافت های داخلی بدن آسیب می زند و گاهی موجب عفونت می گردد، لذا محققان جایگزینی برای آنها یافته اند.

30 آذر 1398

شش دانشجوی خارجی در دانشکده اقتصاد دانشگاه سمنان جذب شدند

رئیس دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری دانشگاه سمنان گفت: با جذب شش دانشجوی خارجی جدید از مهر امسال تعداد دانشجویان خارجی این دانشکده به 18 نفر افزایش یافت.

27 آذر 1398

فارس من، ماجرای اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه ها؛ اصرار داوطلبان و انکار مسؤولان به نفع کنکوری ها تمام شد

ثبت نام برای تکمیل ظرفیت زیرنظام های آموزش عالی در حالی اعلام شد که پیش از این مسؤولان آموزش عالی با وجود اصرار داوطلبان برای اعلام تکمیل ظرفیت به عدم اعلام تأکید داشتند.

25 آذر 1398

معرفی مرکز خرید زورلو در استانبول

در قلب استانبول و در مرکز تلاقی دو قاره آسیا و اروپا مرکز خرید جدیدی تاسیس شد که از آغاز ساخت آن نشانه از بزرگی و اهمیت خود می داد. مرکز خرید زورلو استانبول (Zorlu Center) با سرمایه گذاری قابل توجهی بالغ بر 2.5 میلیارد دلار به خود اختصاص داده و جزء اولین پروژه...

20 آذر 1398

ساعت هوشمند فسیل با آیفون سازگار شد

شرکت فسیل مدلی به روزشده از ساعت های هوشمند جن 5 خود را عرضه نموده که مجهز به سیستم عامل ویر او اس بوده و با گوشی های آیفون هم سازگار است.

18 آذر 1398
تعداد: (120)