ابوباران به چاپ دوم رسید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ابوباران کتاب خاطرات مصطفی نجیب، جانشین فرمانده و بنیانگذار تیپ فاطمیون که هفته گذشته منتشر شد در کمتر از یک هفته به چاپ دوم رسید.

ابوباران به چاپ دوم رسید

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، ابوباران کتاب خاطرات مصطفی نجیب، جانشین فرمانده و بنیانگذار تیپ فاطمیون که هفته گذشته منتشر شد در کمتر از یک هفته به چاپ دوم رسید. ابوباران با توجه به جذاب بودن خاطرات مخاطب را جذب می نماید. انتشارات خط مقدم، جدیدترین عنوان خود را به قلم زهرا سادات ثابتی منتشر نموده است. این کتاب خاطرات شهید مصطفی نجیب، دفتردارِ علیرضا توسلی معروف به ابوحامد فرمانده و بنیانگذار تیپ فاطمیون را روایت می نماید.

بخشِ اولِ کتاب به زندگی این رزمنده قبل از رفتن به سوریه پرداخته است. در این بخش نویسنده به نقل تلاطم زندگی مصطفی نجیب به عنوان مهاجری می پردازد که هم زادگاهش او را به عنوان شهروند نمی پذیرد و هم وطنش به او به چشم یک مهاجر می نگرد. احساس معلق بودن، جست وجوی برای یافتن آرامش، بی قراری در سفری پرماجرا از فکر عبور قاچاقی از مرز به سمت یونان گرفته تا رسیدن به لبه خودکشی و تا برخورد اتفاقی با عکس رزمندگان افغانستانی در فیس بوک و ورق خوردن فصل اول از زندگی؛ همه این ها روایت هایی عجیب و برگ هایی ناخوانده از زندگی پر فراز و نشیب یک رزمنده افغانستانی است که درکتاب خاطرات شهید نجیب می خوانید.

اما بخش بعدی ابوباران مربوط به سال های حضور مصطفی نجیب در سوریه و توضیح عملیات هایی است که تیپِ فاطمیون در سوریه انجام داده اند؛ از جمله عملیات های: مُلَیحه، حندرات، دیرالعدس، تل قرین، بصری الحریر، فتح تدمُر، نُبل و الزهرا، آزادسازی حلب، فتح بوکمال و... در هر یک از این عملیات ها بخش های تأثیرگذاری از جنگ و روبرو رزمنده ها و مردم با نیروهای دشمن با نگاهی واقع بینانه و به دور از تقدس بخشی روایت می گردد.

تدوین این خاطرات با قلمِ روانِ زهرا سادات ثابتی شکلِ جذاب و تأثیرگذارتری به آن ها بخشیده و خواندنی ترشان نموده است. نویسنده در بخش هایی از کتاب شهادت رزمنده ها و دوستان شخصیت اصلی را به تصویر می کشد و کوشش می نماید با قلمی پر از توصیف های گیرا و اثرگذار مخاطب را در فضای مبارزات مصطفی نجیب مشارکت دهد. روایت پیکرهای بر زمین مانده شهدا، عملیات هایی که نه در دشت ها و جاده ها بلکه در میان خانه های متروکه مردم سوریه انجام می شوند و مخاطرات مهیبی که زنان و بچه ها پناهجو را تهدید می نماید، از جمله صحنه های تأثیرگذاری است که این نویسنده پیش روی مخاطب این کتاب خلق می نماید.

از نویسنده ابوباران همچنین کتابی با عنوان متولد نهم دی (زندگی نامه داستانی شهیده فاطمه امیری) نیز به چاپ رسیده است. انتشارات خط مقدم جدیدترین عنوان خود را در شمارگان یک هزار نسخه و قطع رقعی، به بهای 44 هزار تومان روانه بازار نشر نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1269

به "ابوباران به چاپ دوم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوباران به چاپ دوم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید