از صفر تا صد سفر به شانگهای؛نیویورک شرق، تصاویر

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نام این شهر و تعاریفی که از آن می شنوید، قطعا شما را برای سفر به شانگ های وسوسه می نماید، اما قبل از سفر خوب است تا بعضی نکات را بدانید و از پیش با این شهر پر جنب و جوش آشنا شوید.

از صفر تا صد سفر به شانگهای؛نیویورک شرق، تصاویر

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

شانگ های شبیه ترین شهر دنیا به نیویورک است و همین باعث شده تا خیلی ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. شانگ های قلب تپند هی اقتصاد کشور اژدهاست و می توان همه جای شهر از این مساله مطمئن شد.

عبور رودخانه این شهر را به دو قسمت عظیم قدیم و مدرن تقسیم نموده است، قسمت شرقی رودخانه که شامل برج ها و ساختمان های بلندی مانند ساختمان تجارت دنیای (SWFC)، برج تلویزیونی، برج هتل و دفاتر هایت، بانک ها، ساختمان بورس و بخش غربی قسمت قدیمی تر شهر متشکل از بازار های شلوغ قدیمی و معابد عظیم و کوچک چینی می باشد.

آیا سفر به شانگ های بدون ویزا امکان پذیر است؟

اگر پاسپورت یکی از 45 کشور زیر را داشته باشید، می توانید به راحتی تا 72 ساعت بدون دردسر در شانگ های گشت و گذار داشته باشید:

اتحادیه اروپا (24 کشور): اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، اسلوونی، اسلوونی اسپانیا، سوئد، سوئیس

اروپا (7 کشور): روسیه، بریتانیا، ایرلند، خشکسالی قبرس، بلغارستان، رومانی، اوکراین

آمریکا (6 کشور): ایالات متحده، کانادا، برزیل، مکزیک، آرژانتین، شیلی

اقیانوسیه (2 کشور): استرالیا، نیوزیلند

آسیا (6 کشور): کره جنوبی، ژاپن، سنگاپور، برونئی، امارات متحد عربی، قطر.

برترین زمان برای بازدید از شانگ های

البته نباید فراموش کنید خیلی مهم است چه فصلی از سال وارد این شلوغی شوید؛ تابستان های گرم و مرطوب و پاییز پرباران می باشد و بهار از ماه مارس تا مه و پاییز از سپتامبر تا نوامبر به اسم برترین زمان برای بازدید از شانگ های پیشنهاد می گردد. مگر این که برای تجارت قصد رفتن داشته باشید و مجبور شوید زمان دیگری به آ نجا سفر کنید.

البته هر زمانی که بخواهید سفر کنید، باید اطلاعات دقیقی در خصوص آب و هوای این شهر به دست آورید

حمل ونقل در شانگ هایحمل ونقل در شانگ های چگونه است؟

اولین چیزی که از شانگ های می بینید فرودگاه مدرن آن خواهد بود. فاصله فرودگاه تا شهر با تاکسی حدودًا یک ساعت، با قطار های سریع السیری (Maglev) پانزده دقیقه و از نظر مالی اتوبوس انتخاب خوبی برای پیمودن فاصله فرودگاه تا شهر هستند.

در این شهر دارای شبکه حمل و نقل پیشرفته ای دارد که می توان به خطوط اتوبوسرانی، تاکسی، شبکه گسترده مترو و قایق سواری بر روی رودخانه اشاره نمود.

خوراک و غذا در شانگ هایخوراک و غذا در شانگ های چگونه است؟

خیلی از غذا ها در شانگهای، شیرین و چرب سرو می شوند. اولویت غذایی برای بومیان، اغلب ماهی های آب شیرین است. البته خوراک دریایی هم (بخار پز یا سرخ شده) محبوبیت زیادی دارد.

نکته: در شانگ های وقتی صحبت از گوشت می گردد منظور، بدون شک گوشت خوک است. قبل از سفارش غذا باید نوع گوشت موجود در غذا را تعیین نمایید.

خوارک مرغ، غاز و اردک به همراه سبزیجات از غذا های غالب شانگ های هستند. اگر شما گیاه خوار هستید، هنگام سفارش سبزیجات اطمینان حاصل کنید که ظرف تان خالی از میگو یا گوشت قرمز یا نظایر این ها باشد.

بسیاری از سایت های توریستی اطلاعات مفید و کارآمدی در خصوص جاذبه های گردشگری شانگ های ارائه داده اند. نمایشگاه ها، موزه، معابد، پارک ها و ... از جمله جاذبه های گردشگری معروف و مجذوب کننده چین است که به وفور در شانگ های هم دیده می شوند.

جاذبه های تفریحی و گردشگری شانگ های موارد بسیار زیادی می باشدکه مهمترین ها را برای شما یادآور می شویم:

دریاچه غربی هَنگ ژو، باغ های سوژو، باغ توی سی، شهر قدیمی و بازار و باغ های یویوان، پودونگ، آ کواریوم اقیانوسی شانگهای، دیدنی های منطقه هَنگ ژو (معبد لینگ یین و موزه ابریشم)، دیدنی های منطقه سوژو (موزه ابریشم، معبد باغ غربی، معبد راز)، دیدنی های منطقه ژوجیاجیو (شهر آبی، معبد خدای شهر، کلیسای کاتولیکی ژوجیاجیو)، پاگودای مروارید تُنگ لی، دیدنی های منطقه باند (موزه باند، گشت رودخانه ای هوانگ پو، گالری هنر شانگهای، موزه تاریخ طبیعی شانگهای)، میدان مردم، موزه شانگ های میدان رن مین، معبد خدایان شهر، دیدنی های منطقه پودونگ (برج جی نمائو، موزه تاریخ شانگهای)، دیدنی های خیابان جینگ آن و نان جینگ غربی (مرکز هنری خیابان مُگان شان، معبد بودای یشمی، معبد جینگ آن)، محله فرانسوی ها (مرکز هنری خیابان تای کینگ، مرکز هنری آگهی های تبلیغاتی، موزه هنر شانگهای، موزه لیولی گنگ فانگ)، تئاتر مرکزی شانگهای، دنیای سیرک شانگهای، اپرای چینی، تئاتر یی فو، تئاتر لی سئوم، تئاتر هنر های شانگهای، مرکز هنر های نمایشی شانگهای، تئاتر عظیم شانگ های و ...

برترین فروشگاه ها در شانگ های

در یکی از مهمترین قطب های مالی فروشگاه های خاص و ویژه ای را می توان یافت که اگر بی نظیر نباشند، قطعا کم نظیر هستند. بعضی از این فروشگاه ها را برای شما نام میبریم.

فروشگاه هنر دویون شوان (اشیای عتیقه، هنری و خطاطی چینی و کتاب های هنر به زبان چینی و انگلیسی)، فروشگاه موزه هنر شانگ های (سوغاتی های توریستی دارای کیفیت خیلی بالا) فروشگاه شانگ های آبی و سفید (سرامیک هایی با طرح و هنر سنتی)، فروشگاه چاپ استیک یون هونگ، فروشگاه مروارید ها و جواهرات آمی لین، بازار کیپو (عظیمترین فروشگاه های کل شانگهای)، بازار الکترونیک شانگهای، بازار دی و مرکز خرید هنگ کنگ، مرکز خرید شهر رافلی (مرکز برند های معتبر دنیای)، بوتیک پین هدوز های سوژو (با کیفیت ترین کفش های راحتی ابریشمی)، مرکز خرید پادشاه ابریشم (لباس سنتی چینی)، بازار های عتیقه در خیابان دُن گتای و معبد خدایان شهر قدیمی، داروخانه سنتی تُنگ هان چون، مغازه خیابان قدیمی (خیابان قدیمی برای خرید سوغاتی ایده آل است)، فروشگاه ظروف چینی اسپین، فروشگاه اینش (برترین تی شرت و ژاکت)، فروشگاه آسمان روشن (انواع جواهرات دست ساز تبتی)، مغازه چای هویفنگ، فروشگاه عظیم نِش تا گه، مرکز خرید سوپر برند، فروشگاه منسوجات ژانگ (انواع پارچه، فرش، لباس عتیقه) و مروارید ها و جواهرات آمی لین

ندانستن زبان کار شما را سخت می نماید، اما نمی تواند مانع از سفر رفتن شما گردد. بیشتر راهنمایان تور ها به زبان انگلیسی تسلط دارند، پس زمانی که همراه آنان هستید مشکل خاصی نخواهید داشت. بیشتر کارکنان هتل ها در شانگ های و بعلاوه کارکنان چندین رستوران معروف و بین المللی در شانگ های هم به زبان انگلیسی تسلط دارند.

آیا تبادل ارز در شانگ های راحت است؟

چین و تمامی شهر های آن به علت تجارت گسترده ای که در سطح دنیا دارند، دارای سیستم بانکی پیشرفته ای هستند، پس تبادل ارز کار سختی نخواهد بود. در سراسر شانگ های هم بانک و دستگاه خودپرداز به چشم می خورد.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1800

به "از صفر تا صد سفر به شانگهای؛نیویورک شرق، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از صفر تا صد سفر به شانگهای؛نیویورک شرق، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید